[GetPostTitle]
Radzevičius: „Keliauju tam, kad pamatyčiau kas yra už posūkio“

Jei turite darbo pasiūlymą Vytarui Radzevičiui, labai daug šansų, kad liksite nieko nepešęs. Kaip jis pats sako, suplanuotos veiklos jam užtenka iki kaklo, o dar ir kaimu pasimėgauti norisi. Būtent nuo kaimo temos ir pradėjome šį pokalbį, nes Vilniuje Vytaras nebe toks dažnas svečias kaip jaunystėje.

Mėnesį kartu su savo nuolatiniu kompanionu Martynu Starkumi Afrikoje praleidęs ir šio žemyno teikiamais gamtos malonumais žavėjęsis Vytaras, vos grįžęs į Lietuvą dešimčiai dienų užsidarė savo sodyboje. Tikrindami, ar nepažeidžiamos saviizoliacijos sąlygos, žinomą žmogų net tris kartus aplankė pareigūnai. Saviizoliacija baigėsi, tačiau noras gyventi kaimo žmogaus gyvenimą – niekur nedingo.

„Aš taip gyvenu jau daug metų. Iš pradžių kaimui skirdavau mažiau nei pusę savaitės, o dabar ta gyvenimo dalis vis didėja ir didėja. Kaime, arba dar tiksliau – vienkiemyje, man viskas dera, gyvenimo ritmas tinka, o tai, ką ten veikiu, labai patinka.Apskritai šiais technologijų laikais, mano galva, nėra skirtumo, kur gyventi – kaime ar mieste. Kaime aplinkos prasme netgi ko kybiškesnis gyvenimas. Taip pat ir patogumo prasme, nes jeigu viską esi pasidaręs – ir gręžinius, ir nuotekas, ir panašiai, tai ten tikrai kur kas smagiau“, – sakė V. Radzevičius.

Visą interviu skaitykite naujausiame AZET žurnalo numeryje.

Futbolo revoliucija nuslopinta. Ar ilgam?

Tai buvo išskirtinės dienos futbolo istorijoje, kėlusios grėsmę populiariausios sporto šakos tvarumui. Vėlų balandžio 18-osios vakarą 12 Europos klubų pranešė apie Superlygos įkūrimą, nes Čempionų lyga nebetenkino jų ambicijų. Tai, kas kelerius metus sklandė kaip gandas, atrodė, tampa realybe. Tačiau perversmas truko vos tris dienas. Sulaukę išskirtinai priešiškos reakcijos ir galimų griežtų sankcijų, maištininkai vienas po kito grįžo į įprastą Europos futbolo šeimą.

Superlygos steigėjais pasiskelbė šeši Anglijos (Londono „Arsenal“, „Chelsea“, „Tottenham Hotspur“, „Liverpool“, „Manchester City“ ir „Manchester United“), trys Ispanijos (Madrido „Real“, „Atletico“, „Barcelona“) ir trys Italijos (Turino „Juventus“, Milano „Inter“, „Milan“) klubai. Jie pranešė kuriantys galingų 20 klubų lygą, nepavaldžią Europos futbolą valdančiai UEFA, ir ketinantys startuoti „kaip įmanoma greičiau“.

Ši naujiena prilygo bombos sprogimui. Tačiau balandžio 18-osios vakarą nei F. Perezas, nei jo bendrininkai veikiausiai nenutuokė, kokią reakciją jų avantiūra sukels.

Visą straipsnį skaitykite naujausiame AZET žurnalo numeryje.

Ramadanas, šiurkščios paklodės ir datulės

Neabejoju, kad visiems teko girdėti apie šventąjį ramadano mėnesį. Šiais metais musulmonams ramadanas baigėsi gegužės 12 dieną. Po to prasidėjo tris dienas trunkanti šventė Id al Fitras. Maždaug po trijų mėnesių prasidės hadžas, kuris yra viena iš penkių islamo tikėjimo kolonų.

Dauguma mano bičiulių iš Saudo Arabijos Karalystės, iš Bahreino Karalystės ne kartą lankėsi Mekoje ir dalyvavo hadžo, arba omros, religinėse ceremonijose. Kartą su bendradarbiu Khaledu keliavome pro Meką. O tiksliau – Makkah, nes būtent taip arabai taria švenčiausios islamo vietos Mekos miesto pavadinimą. Khaledas, žinodamas mano aistrą kelionėms, tyri nėjimas, religijų pažinimui, patvirtino tai, ką žinojau: „Šis miestas, Tomai, skirtas tik musulmonams, tu jo neaplankysi.“

Visą straipsnį skaitykite naujausiame AZET žurnalo numeryje.

A-ZET
A-ZET
A-ZET
A-Zet
A-ZET žurnalas Nr. 12 (2020 m.)
A-ZET žurnalas Nr. 11
Pirkinių krepšelis
Į viršų