A-ZET žurnalas Nr. 12 (2020 m.)

Egidijus Jakilaitis: „Melas nėra kita nuomonė“

JakilaitisSu daugeliu A-ZET viršelio herojų vienaip ar kitaip gyvenime yra tekę susidurti ir anksčiau, todėl interviu su jais nebūdavo pirmas mano darbas. Net kažkiek keista, tačiau su žurnalistikos guru Edmundu Jakilaičiu tokios garbės neturėjau. Galbūt dėl to pirma jo reakcija į pasiūlymą tapti žurnalo veidu buvo tokia: „Žurnalo viršelis niekada nebuvo mano gyvenimo tikslas.“ Ši citata buvo puiki proga pradėti pokalbį.

„Mano gyvenimo tikslas yra elementarus: užauginti vaikus ir nugyventi gyvenimą taip, kad senatvėje atsukus laiką atgal nebūtų gėda. Be abejo, yra dalykų, kurie suplanuoti ar apie kuriuos mąstau. Pavyzdžiui, apie sugrįžimą į Kauną. Tikrai nežinau, kada tai įvyks, bet tai yra neišvengiama. Trys svarbiausi dalykai gyvenime yra: šeima, profesinė veikla ir visuomeninė veikla.

Kalbant apie profesinius ar karjeros dalykus, tai jie yra paprasčiausia rutina. Ateina idėjos, jas realizuoji ir baigta. Nemanau, kad tai turėtų būti kažkoks tikslas. Be to, kalbėti apie idėjas žurnale būtų kvailystė, nes labai realu, kad atsirastų kažkas, kas pamėgintų jas įgyvendinti anksčiau, nei planuoji tu. Baisiausia tai, kad galbūt jie tai padarytų blogai“, – pasakojo E. Jakilaitis.

Visą interviu skaitykite naujausiame „A-ZET“ numeryje.

JAV prezidento rinkimai: Demokratų Pyro pergalė

rinkimai: Demokratų Pyro pergalėLapkričio 4 dieną įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento rinkimai, o po to dar kelias dienas visas pasaulis sulaikęs kvapą sekė balsų skaičiavimo dramą. Galiausiai JAV žiniasklaida paskelbė, kad rinkimų nugalėtoju tapo Demokratų partijos kandidatas Joe Bidenas, nukarūnavęs ketverius metus Baltuosiuose rūmuose šeimininkavusį respublikoną Donaldą Trumpą. Tiesa, pastarasis nebuvo linkęs susitaikyti su pralaimėjimu ir apkaltinęs varžovą suklastojus rinkimų rezultatus kreipėsi į teismus. Nors JAV prezidento rinkimų rezultatai oficialiai patvirtinti bus tik gruodžio 14 dieną, tačiau J. Bideną su pergale pasveikino daugelio pasaulio šalių vadovai, o jis pats interviu žiniasklaidai tikino neabejojąs, kad kitų metų sausio 20 d. bus oficialiai prisaikdintas JAV prezidentu.

Kas gi laukia JAV ir pasaulio J. Bideno prezidentavimo metais? Kaip pasikeis galingiausios pasaulio valstybės vidaus ir užsienio politika? Ko iš naujojo JAV prezidento gali tikėtis Lietuva? Į šiuos ir kitus klausimus A-ZET žurnalui atsakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius. Jo teigimu, nors J. Bidenas ir laimėjo mūšį prieš D. Trumpą, tačiau, norint įgyvendinti savo pažadus ir planus, šios pergalės jam nežteks.

Visą straipsnį skaitykite naujausiame „A-ZET“ numeryje.

Valujavičius: „Nieko neveikdamas jaučiu, kad švaistau gyvenimą“

Valujavičius2019-ųjų geriausias Lietuvos metų keliautojas Aurimas Valujavičius nuo kitų keliautojų visų pirma skiriasi tuo, kad jis kelionėms renkasi ne visiems ilgoms kelionėms priimtinas tradicines transporto priemones. Švelniai tariant. Jo sumanymai dažnai ne tik nepatenka į komforto zoną, bet kiti keliautojai juos net vadina beprotiškais.

Tarp garsiausių Aurimo žygdarbių yra kelionės baidare Nemunu ir Dunojumi. Taip pat negalime nepaminėti ir kelionės dviračiu (!) į Norvegiją. Nuo to viskas ir prasidėjo. Apie tai, be abejonės, mes dar paklausime šio teksto herojaus. Tačiau pradėkime nuo „geriausiojo keliautojo“ titulo. „Tam, kad taptum geriausiu keliautoju, arba kelionės idėja turi būti labai gera, arba labai geras pateikimas. Tie, kurie taip pat dalyvavo šiame konkurse, vienose ar kitose nominacijose irgi tapo nugalėtojai. Kodėl laimėjau aš? Galbūt buvo „combo“ – ir pačios kelionės gan įspūdingos, ir visai tai gražiai pateikiau“, – sakė A. Valujavičius

Visą interviu skaitykite naujasiame „A-ZET“  numeryje.

A-ZET
A-ZET
A-ZET
A-Zet
A-ZET žurnalas Nr. 12 (2020 m.)
A-ZET žurnalas Nr. 11