Moters savaitgalis 2020.07.17

Apie mylimojo ženklus, kurie turėtų priversti susimąstyti…

Iki vestuvių negalėjote įvardyti nė vieno savo išrinktojo trūkumo. Angelas – ir taškas. Tik pagyvenusi su juo po vienu stogu pastebėjote, kad geroji būtybė turi kietą širdį, kalba tik liepiamąja nuosaka, manipuliuoja jūsų jausmais. Kur šuo pakastas Sakoma, kad laimingos yra tos moterys, kurioms pavyksta susirasti vyrą, atitinkantį visus jų reikalavimus. Tačiau vienoms užtenka, kad vyras negertų, nerūkytų ir laiku grįžtų namo, kitoms reikia, kad būtų gražus, protingas, išsilavinęs, turtingas, švelnus, žinotų, ko nori iš gyvenimo ir t. t. Kuklesnės susitaiko su vyrų nuodėmėmis, optimistės ramina save: ,,Aš jį perauklėsiu…“, o drąsesnės išsiskiria iškart, kai tik atsiveria akys. Pasak psichologų, mūsų savijauta (ar santuokoje jaučiamės laimingos, ar ne) daugeliu atvejų priklauso nuo to, ar išliekame laisvos ir neprarandame savojo ,,aš“ bei kartu su vyru aptariame ribas, kurių jam negalima peržengti.

Avicena – gydantis šeicho viziris

Garsus gydytojas, išminčius, žmogus, vertinantis gyvenimo malonumus, – toks buvo garsusis persas Avicena. Jo išmintingų patarimų apie sveikatą galima išgirsti net iš šiuolaikinių gydytojų lūpų. Tad kuo ypatingas šio žmogaus mokymas, vis dar aktualus ir šiandien?

AVICENOS RECEPTAI IR PATARIMAI

  1. Nuo kosulio. Kiaušinis, dvigubai tiek, kokia yra jo masė, medaus, pusė tiek, kokia yra bendra masė, sviesto ir 15 pipirų grūdelių. Viską sutrinti, sumaišyti ir šildant ant ugnies, bet neužverdant, paruošti vientisą masę. Ją reikia po šaukštelį sučiulpti iš ryto ir vakare.
  2. Nuo anginos, gerklės skausmo, balso praradimo. Kopūstų sultis arba kopūstų nuovirą sumaišyti su sezamų aliejumi, gerti su maistu.
  3. Nuo anginos, gerklės skausmo. Sugrūstus pipirus sumaišyti su medumi, tepti gomurį. Toks tepalas ne tik gydo gerklę, bet ir padeda plaučiams.
  4. Nuo karpų. Svogūnų su druska košelės naikina karpas.
  5. Nuo plaukų slinkimo. Alavijai su vynu – puiki priemonė, stiprinanti plaukų svogūnėlius.

Juodasis pranašas

Ši profesija egzistuoja Izraelyje. Juodaisiais pranašais vadinami žmonės, kurie ateina į šeimas pranešti apie artimo žmogaus žūtį mūšio, teroristinio akto, automobilio katastrofos arba tiesiog nelaimingo atsitikimo metu. Tik po to, kai juodasis pranašas įvykdo savo misiją, leidžiama paskelbti žuvusiojo vardą viešai.

Savo darbą juodieji pranašai pradeda belsdamiesi į duris. Vos atėję visada 1–2 min. pastovi prie slenksčio. Tai – paskutinė dovana tiems, esantiems kitoje durų pusėje, –kelios akimirkos, kol žmonės mano, kad jų gyvenime viskas gerai…

Svarbiausias virtuvės įrankis

Nuo kokybiško virtuvės peilio labai priklauso maisto gaminimo sparta ir darbo malonumas, todėl šiuos įrankius rinkitės itin kruopščiai.

Kiekvienos šeimininkės virtuvėje turi būti bent šeši pagrindiniai peiliai, skirti pjaustyti skirtingus maisto produktus. Štai keletas:

  1. Mažas peilis tiesia geležte skirtas skusti ir lupti.
  2. Peilis, skirtas pjaustyti mėsą arba žuvų fi lė. Jo geležtė turi būti labai aštri ir smaili. Jos ilgis – 18 cm.
  3. Virėjo peilis. Geležtė – 20 cm, plati, smailiu galu, ilga ir sunki. Ašmenys ploni, suformuoti aukštais nuolydžiais, kad puikiai pjautų, o nemaigytų produktų. Šis peilis universalus – tinka pjaustyti ir mėsą, ir daržoves, juo taip pat galima sukapoti šonkauliukus, įveikti šaldytą vištą.

SELENAS – ilgaamžiškumo elementas

Elementas selenas pavadintas graikų Mėnulio deivės Selenos vardu. Graikai tikėjo, kad ši deivė juos saugo naktį, kai miega Saulės dievas. Šiandien moksliniais tyrimais įrodyta, kad šis biologiškai aktyvus elementas – vienas svarbiausių žmogaus organizmo apsaugos šaltinių.

Selenas svarbus ir vyrams. Amerikiečių mokslininkai teigia, kad viena vyrų nevaisingumo priežasčių – seleno stygius organizme. Jis stiprina spermos formavimąsi ir prostatos funkcijas, gerina spermos kokybę ir didina jos aktyvumą. Vyrai, norintys tapti tėvais, turi valgyti daugiau maisto, kuriame gausu seleno. Tuomet bus sumažinta ir prostatos vėžio rizika.

Pasaulio regionuose selenas dirvožemyje pasiskirstęs netolygiai. Lietuva priskiriama prie regionų, kurių dirvose, kartu ir gyvūnų organizmuose seleno trūksta. Pagrindiniai seleno šaltiniai – augaliniai ir gyvuliniai maisto produktai. Organizmas pasisavina nuo 50 iki 100 proc. maisto produktuose esančio seleno.

Pirkinių krepšelis
Į viršų