Moters savaitė Nr.22 (2020 m.)

Indrė Makaraitytė: „Pandemija tikrina mūsų protus“

Pandemija COVID korona

„Nėra minties nedirbti, tikrai gerai jaučiuosi“, – telefonu patikina COVID-19 viruso neišvengusi viena žinomiausių šalies žurnalisčių, LRT Tyrimų tarnybos vadovė Indrė Makaraitytė (42). Išgirdusi, kad susirgo, pirmiausia susizgribo – ar nieko neužkrėtė, juk dirbo viename kabinete su kolegomis? „Apėmė nežinomybė – šalia vaikai, o ir pati tampi izoliuota. Bet dabar, kai situacija aiškesnė, ramiau: ir dukters Upės Elenos, lankančios mokyklą, testas neigiamas, ir darbai nesustojo.“

 Ne darbomanija, bet gyvenimo būdas

„Kai susirgau, sūnus Jonas Kazimieras (12) su dukra Upe Elena (8) labai išsigando: „Tiek daug saugaisi, nes supranti, kad tai yra pavojinga – ir nežinai, kuo čia gali baigtis, – prisimena ji. – O kai neatkritau, baimė kiek apmažo. Deja, visi aplinkui nesijaučiame saugūs, viskas kasdien keičiasi ir vaikai tai jautriai priima.“ 

Dirbti Indrės vadovaujamai Tyrimų skyriaus komandai iš namų nėra sunku – tas išbandyta pirmojo karantino metu. Tik psichologiškai vis trūksta gyvo bendravimo ir socialinio kontakto. „Juk visada turime ką aptarti. Iškyla, pavyzdžiui, keblus klausimas, ir tuomet labai gerai, kai kolegą šalia turi, – pripažįsta žurnalistė. – Žurnalisto darbas yra per bendravimą su žmonėmis, su šaltiniais ir panašiai, o jį dabar keičia bendravimas telefonu. Sunkiau, bet pavyksta.

Pastebėjau, kad namuose gal net daugiau padarai, nes neskaičiuoji nei poilsio, nei vakaro valandų. Bet vėlgi – darbas tiek įtraukia, jog pamirštu poilsį. Todėl laikausi nuo rudens duoto sau žodžio savaitgaliais su vaikais atlikti nors minimalų žygį į gamtą – kokį pėsčiųjų taką atrasti ar kiek tolėliau nuvažiuoti.“ Indrė juokiasi, kad kaskart tenka burbuliuojančius vaikus atitraukti nuo kompiuterio ar telefono, nors paskui jie neatsidžiaugia išvyka. Ji pripažįsta, kad darbas jai tapęs gyvenimo būdu, net ilsintis galvoje dažnai sukasi darbingos mintys.

Apie aistrą gyventi, laisvę rinktis ir meilę… Jordanijai
aistra 

Šiandien be galo populiaru agituoti gyventi „čia ir dabar“, priminti, „kad gyvenimas tik vienas“ ar kad kiekvienas žmogus nusipelno laimės ir laisvės rinktis. Tačiau vos kas nors taip išdrįsta gyventi, į jį susminga daug netolerantiškų visuomenės klaustukų: kaip, kodėl, kas nutiko, kas dabar bus? Konkrečiu atveju „čia ir dabar“ bei „laisvė rinktis“ jau neskamba taip patraukliai. Tai žino ir Irma TREČIOKIENĖ, vieną dieną pasielgusi taip, kad jos mylimas posakis „Tik po einančiomis kojomis tiesiasi kelias“ nebūtų tik žodžiai.

Billas Murray’us – cinikas, kurį myli visas Holivudas

cinikasRetas Holivudo aktorius yra toks visų numylėtinis kaip Billas Murray’us. Šį rugsėjį 70-metį atšventęs komikas jau senokai iš „tiesiog” garsenybės tapo legenda. O legendų gyvenimo įvykiai užrašomi aukso raidėmis – štai 12 Billo Murray istorijų.

1 istorija

„Ką vežate?” – oro uosto darbuotojas įdėmiai žiūrėjo į aukštą, liekną ir kvailai išsišiepusį 20-metį. „Na, kad nieko ypatingo”, – atsakė tas nepaliaudamas šypsotis. Jau lėktuve, įsitaisęs savo krėsle, jaunuolis palinko kaimyno link ir suokalbiškai sušnabždėjo: „Mano lagamine toks mišinys – tiesiog bomba!” Deja, bet skrydžio kaimynas pokšto neįvertino, o iškviesti saugos tarnybos vyrukai Billo Murray lagamine rado penkis kilogramus marihuanos. Tuometinis medicinos koledžo studentas atsipirko laisvės atėmimo bausmės atidėjimu, tačiau iš mokslo įstaigos buvo išmestas lauk. Nuo to laiko Billo juokeliai tapo gerokai subtilesni.

Moters savaitė Nr22
Moters savaitė Nr21
Moters savaitė Nr.20
Moters savaitė
Moters savaitė