Moters savaitė Nr.20 (2020 m.)

Gian Luca Demarco: „Meilė yra pats gyvenimas“

Gian Luca Demarco

Pirmojo TV3 projekto „X faktorius. Žvaigždės“ finale garsus virtuvės šefas Gian Luca Demarco lipo į sceną sirgdamas – tarsi įrodydamas, kad jo noras dainuoti yra kur kas didesnis nei liga. Beveik dešimtmetį Lietuvoje italų virtuvės tradiciją ir kultūrą skleidžiantis, Vilniuje sukūręs šeimą ir nuosavą kulinarijos studiją, parašęs knygą, gerais darbais Vilniaus Bernardinų parapijoje garsėjantis trijų vaikų tėvas nusišypso pavadintas žmogumi-švente. Paklaustas, ar dėl ligos bijojo iškristi iš projekto, jis buvo atviras: „O taip!”


„Juk balsuoja žiūrovai, tad sunku nuspėti, kaip jie priims dainą, juk galėjo pagalvoti, kad esu jau visai „ne į temą“ (juokiasi). Todėl labai džiaugiuosi jų palaikymu, – išgyvenimais dalijasi vokalo mokytojo, atlikėjo Povilo Meškėlos mokinys.

Povilas nuostabus žmogus! Nuo pat pirmų mūsų susitikimo akimirkų nebereikėjo ieškoti bendros kalbos. Jis labai profesionalus, tikras Didysis Mokytojas: kantrus, supratingas, iškart susivokia, su kuo turi reikalą, ir iš širdies padeda. Dėl jo esu labai laimingas!

Vėlinių išvakarėse – apie jų VAKAR ir ŠIANDIEN

Vėlinių išvakarėse Ruduo įsibėgėja: orai vėsta, medžiai atsisveikina su lapais, gamta ruošiasi žiemos poilsiui. O mūsų visų dar laukia viena būtina kelionė: aplankyti artimųjų kapų. Kartais tenka važiuoti per visą Lietuvą, bet net mintis nekyla to nedaryti – uždegti žvakutę ant artimojo kapo lapkričio 1-ąją, Visų Šventųjų dieną, ar per Vėlines – lapkričio 2-ąją, tiesiog privalu. Beje, šios dvi dienos yra taip arti viena kitos, kad daug kam susipainioja ir pavadinimai, ir intencijos. Taigi, kiek šiandien išliko šių švenčių senųjų tradicijų, kaip jos keičiasi ir ką vertėtų pasikviesti į mūsų gyvenimus iš praeities? Apie tai kalbamės su etnologe Jūrate BYTAUTE.

Irina Greznova: ,,INDIGO – geriausi žemės vaikai? Nesuklyskite…“

Gajus mitas, kad indigo yra geriausi žemės vaikai. Tačiau psichologė ir indigo tyrinėtoja Irina Greznova apie šiuos ypatingus žmones kalba kur kas realiau ir mano, kad kartais jie gali būti net pavojingi. Taigi, kas jie, kokie jie, ką jie veikia žemėje.

Taigi, kuo indigo skiriasi nuo kitų?

Dažniausiai nuo paprastų paauglių jie skiriasi savo elgesiu. Indigo viduje kunkuliuoja daugybė prieštaravimų. Juose persipynę meilė, žmonės ir agresija, naivumas ir visiškas nesidomėjimas kitais. Jie nepripažįsta autoritetų ir nenori laikytis jokių taisyklių. Juose giliai įsišaknijęs savivertės/svarbos jausmas ir tai labai dažnai erzina aplinkinius. Indigo gali atrodyti visiškai nekomunikabilūs, tarkime, jeigu jų nesupranta, jie užsisklendžia savyje.

Mokykloje šie vaikai sunkiai įsisavina bendrąją švietimo programą, nepaisant to, kad intelekto potencialas labai didelis. Tiesiog jie kitaip suvokia realybę.

Kartais jie pasiūlo labai netikėtų problemų sprendimo būdų, kurių nemato kiti žmonės. Visgi įprastame gyvenime jie dažnai labai pažeidžiami – tai yra išvirkštinė jų