Moters savaitė Nr.10 (2021 m.)

Rūta Mikelkevičiūtė: ,, Mane slegia pastovumas

Yra televizijos laidų vedėjų, kurie švysteli ekrane ir greitai užgęsta. Yra ir tokių, tiesa, kur kas mažiau, kurie žavi, stebina sąmoju, išmintimi, geba apčiuopti tai, kas svarbiausia, ir niekada nespekuliuoja žmogaus silpnybėmis. Pasak Rūtos Mikelkevičiūtės, žmogiškumo faktorius – svarbiausias dalykas, kalbinant žmogų.  

 Rūta, jūsų ,,nesužvaigždėjimas“ paperka. Jokios pozos – iškart sutikote duoti interviu.

Man apskritai nesuprantami tokie dalykai kaip ,,sužvaigždėjimas“, nors gal tai yra dabartinio laikmečio tendencija. Anksčiau mane tai išmušdavo iš vėžių, pykdė, bet dabar tik kelia šypseną. Išties juokingas žmonių susireikšminimas: aptari temą, klausimus, jis sako okey, o filmavimo dieną – atjungtas telefonas. Arba dingsta nieko nepasakęs. Vėliau atkeliauja SMS – ,,Oi, soriukas, betgi jūs ir be manęs išsisukot“.

Man nesuprantama tokia nepagarba kitam. Jei nenori, taip ir sakai: ,,Deja, aš nenoriu, juk galiu tiesiog nenorėti“, bet kam menkinti kitą?

Jūsų darbams COVID’as neturėjo didelės įtakos – televizijos laidos rodomos, namuose ,,įkalinti“ žmonės jas žiūri gal net dažniau. Todėl turbūt įžvelgiate ir gerąsias pandemijos puses?

Kad COVID’as nepadarė jokios įtakos, nėra tiesa. Bet taip, galiu rasti ir teigiamų dalykų. Pavyzdžiui, aš labai nemėgau virtuvės – tai tiesiog ne mano vieta. Negaliu sakyti, kad virtuvėje jaučiuosi lyg katorgoje, bet didelio džiaugsmo irgi nejutau. O karantino metu pradėjau daugiau ir dažniau gaminti. Ko mes tik nedarėme su dukra! Tarkime, gyvenime nebuvau bobos kepusi, bet šį kartą mes iškepėme kokias penkias. ,,Uždarymo“ aplinkybės nubloškė mane į daugybę senų vaikystės prisiminimų, kurie atgaivino ypatingus ir visai paprastus receptus: lašinių kepimą miške, savo kieme ant laužo žarijų keptas bulves. Jau seniai visų šių smagių dalykų nebuvau dariusi.

Be to, dukra jau yra vyresnė ir, jeigu ne COVID’o pandemija, mano vaiko nebūtų namie. Jis būtų toli toli nuo manęs. Ir dar vienas dalykas: džiaugiuosi, kad tarp mano vaikų mezgasi tvirtas ryšys, kad jie daugiau laiko praleidžia kartu.

Medaus dvyniai bičių karalystėje

Jeigu vis dar įsivaizduojate, kad visos bitės piktos ir gelia – labai klystate. Pažiūrėkite į kupiškėnų dvynių Viliaus ir Igno Jackevičių (27) nuotraukas, kur matyti, kaip korys prispaustas prie veido ir kokia plati šypsena tuo metu jį puošia! Man irgi norėjosi sakyti, kad tai kažkokia stebuklinga medaus magija, apsvaiginanti žmogų nektaro aromatu. Tačiau jau per pokalbį su šia bitininkų pora nuomonė ėmė keistis, o bičių gyvenimo paslaptys traukte įtraukė…

Laukuose ir pievose jau tikriausiai visi girdėjome dūzgiančią bitę. Bičių karalystėje Kupiškio rajone, Lukonių kaime, pas brolius dvynius Igną ir Vilių tokio dūzgesio kūrėjų didžiausias orkestras – net 200 bičių šeimų. Čia vasarinės bitininkystės darbai įsibėgėja: viską reikia apžiūrėti, patikrinti, praplėsti. „Medunešis prasidėjo, tad pagavote mus bityne – o čia ore toks medaus aromatas sklando! Nes bitės garina nektarą, vėdina avilius ir taip skleidžia tą stebuklingą kvapą”, – su meile pasidžiaugia Vilius.

Medaus aromaterapija – tiesiog lauke

Broliai sutinka, kad dabar bitininkų laukuose tikra medaus aromaterapija, kuri nieko nekainuoja!  Sako, visame pasaulyje, o ir Lietuvoje yra vietų, kur tokia medaus aromato aplinka sukuriama specialiuose terapijos nameliuose. Juose bites saugiai gyvena savo gyvenimą po tinkleliais, pro kuriuos žmonės gali jas stebėti, ant viršaus gali sėdėti ar net gulėti, klausydamiesi raminančio dūzgesio, kvėpuodami gydančiu aromatu… „Aš pats vakare, kai jėgos išsenka, nuvažiuoju iki bičių, pabūnu, pažiūriu, kaip jos grįžta namo iš darbo, pakvėpuoju tuo medau kvapu ir taip nurimstu, atsipalaiduoju. Pastebėjome, kad kai pradėjome su Ignu ūkininkauti, tai praktiškai nesergame, – išduoda dvynių sveikatos paslaptį Vilius. – Viskas susideda į krūvą: ir vartojami bičių produktai, ir įgėlimai, kurie grūdina imunitetą (šypsosi), ir sklandantis laukuose oras… Per vasarą viename stipriame avilyje gali būti net iki 80 tūkstančių bičių, tai būna, kad imant rėmelius iš avilio netyčia pirštu prispaudi bitutę ar dar kas atsitinka – štai ir įsega geluonį.“

Prisiviliokite sėkmę kiekvieną savaitės dieną

Jei žinote kai kurias astrologijos (planetų poveikio) taisykles ir paslaptis, galite daug nuveikti savo labui: prisišaukti sėkmę, pagerinti sveikatą ir pan. Pavyzdžiui – savaitės dienos. Jos turi savo paslapčių ir mįslių, kurias išties verta žinoti…

 

Septynios skirtingos dienos

Kiekviena savaitės diena – vis kitokia. Nekiltų sunkumų, jeigu galėtume kasdien užsiimti vis kitokia veikla, gyventi kitokiu tempu arba dirbti skirtingu ritmu.

Deja, mes gyvename sociume ir priklausome nuo griežtų aplinkybių. Dauguma mūsų esame priversti ignoruoti gamtos bei kosmoso ritmus ir elgtis taip, lyg būtume robotai.

Taigi akivaizdu, kad griežtų visuomenės taisyklių nepakeisime, bet išeitis yra – galime keistis patys.

Kiekvieną dieną būkime šiek tiek kitokie – tai yra prisiderinkime prie planetų ritmo ir sąlygų. Tai padės prisivilioti ir sėkmę, ir sveikatą, ir laimę.

PIRMADIENIS – Mėnulio diena

Pirmadienis – nervingas metas. Gal pastebėjote, kad pirmadieniais sunkiau kontroliuoti emocijas, o kiekviena nemaloni smulkmena prilygsta pasaulinei katastrofai.

PIRMADIENIO PATARIMAS. Šią savaitės dieną būtų geriausia tik ramiai stebėti įvykius, nesiimti jokių aktyvių veiksmų. Nors Mėnulis globoja moteris, pirmadienį visiems (ir moterims, ir vyrams) nereikėtų skirti pasimatymų (nei romantiškų, nei dalykiškų) – pernelyg didelė tikimybė susikivirčyti, nesusikalbėti, nesusitarti.

Namuose taip pat elkitės santūriau: neauklėkite namiškių, neklausinėkite jų nemalonių dalykų. Tiesiog palikite viską spręsti Visatai. Geriau drauge pažiūrėkite televizorių, išeikite prieš miegą pasivaikščioti, pasinerkite kiekvienas į savo mėgstamą veiklą.

SVEIKATA. Šią dieną didžiausia tikimybė mirti nuo infarkto. Todėl ją geriausia skirti atsipalaidavimui.

IŠVAIZDA. Pirmadieniais venkite griežtų drabužių – jie tarsi dar labiau kels įtampą darbe. Rinkitės neutralius, raminančius aksesuarus ir papuošalus (geriausia sidabro). Pasitarnaus amuletas ar pakabutis su Mėnulio akmeniu ar amazonitu.

 • Mėnulio planetos akmenys – tai kristalai, Mėnulio akmuo, perlas, smaragdas.
 • Mėnulio spalvos – balta, sidabrinė, kreminė, šviesiai pilka.
 • Žurnalas "Moters savaitė" - 12 mėn. prenumerata

  32.00
 • Moters savaitė

  Žurnalas "Moters savaitė" - 6 mėn. prenumerata

  17.00
 • Moters savaitė

  Žurnalas "Moters savaitė" - 3 mėn. prenumerata

  9.00
Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė