Moters savaitė Nr.09 (2022 m.)
Birutė Petrikytė ir jos laimės uostas
Yra žvaigždžių, kurios sušvinta ir užgęsta, o yra tokių, kurios švyti ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Štai tokia žvaigždė visiems aplinkiniams (gerbėjams, artimiesiems, draugams) yra mano pašnekovė – žavinga ir nuoširdi Birutė Petrikytė.
Birute, kaip šiandien prasidėjo jūsų diena?
Šiandien, kad ir kaip būtų keista, mano diena prasidėjo trečią valandą nakties. Kartais taip nutinka: visą dieną labai daug dirbu, nusiplaku, todėl jau kokią devintą vakaro einu miegoti, o trečią nakties nubundu pailsėjusi. Tada dar padirbu kelias valandas ir po to vėl šiek tiek pamiegu. Taip nutinka gana retai. Dažniausiai tuomet, kai reikia ruoštis kokiam nors dideliam renginiui.
Bet, jei kalbėčiau apie kasdienybę, mano rytas prasideda tuomet, kai išsiverdu kavytės ir išeinu prie savo ežerėlio. O ten meldžiuosi visas savo maldas. Paskui sugrįžtu palengvėjusi, ,,išsivaliusi“, visiems palinkėjusi gerų emocijų ir dvasinio gėrio. O jau po to imuosi visų įprastinių dienos darbelių.
Greitai oras sušils iki 20 laipsnių, nors jūros vanduo bus dar labai šaltas, bet dieną kasdien pradėsiu panirdama į Baltijos bangas. Ir tai truks iki lapkričio mėnesio.
Kaip prisiverčiate įlįsti į šaltą jūrą?
Oi, mes visko išmokome Kepenio sveikatingumo mokykloje. Su juo jūroje maudydavomės ištisus metus: ir žiemą, ir vasarą.
Maudotės viena, o gal vyras palaiko jums draugiją?
Būna, kad ir vyras prisijungia. Bet, kai atvažiuoja dukra Andželika, tai dažniau į jūrą lendame drauge su ja.
Visą interviu skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr. 9
Sigita Fernandez: ,,Mano neįgalumas – tai dovana“
Šiandien Sigita gyvena Ispanijoje. Ji yra meilės emigrantė. Internete ji sutiko savo vyrą ir atvyko į naują šalį, kaip ji pati sako, ,,invalido vežimėliu“. Moteris tikina: ,,Kai myli gyvenimą, gyvenimas myli tave. O neįgalumas padeda suprasti, kas yra tikra.“
Sigita, gyvenate Ispanijoje, Valensijoje, toli nuo Lietuvos. Kaip jaučiatės svetimoje šalyje, ar nekankina nostalgija?
Pasakysiu atvirai: jaučiuosi nuostabiai. Greičiausiai tai Ispanijos magija, apie kurią esu daug girdėjusi, kuomet dar gyvenau Kaune. Čia atvykę žmonės pasineria į nenusakomą laisvumo ir tolerancijos būseną. Ir ilgainiui tas stereotipinis ispanų ,,neatsakingumas“ ima žavėti. Nes tai greičiau jau yra atsipalaidavusių ir gyvenimu pasitikinčių žmonių būsena. Jie tiesiog tiki, kad viskas visada vyksta savo laiku, tada, kada ir turi vykti. Diena anksčiau ar vėliau neturi reikšmės. Svarbu viduje neprarasti ramybės ir pasitenkinimo jausmo.
Kai atvykau, mane labai stebino, kad daug valstybinių įstaigų, pavyzdžiui, bankai, darbą pradeda 10 val. ryte, o baigia 14 val. per pietus. Ir visi viską spėja, niekur nėra didelių eilių…
Lietuviams išties tai sunkiai suvokiama, tačiau reikia pabūti Ispanijoje ne kaip turistui, o pagyventi, norint priprasti prie keistumų. Nejau niekas jūsų netrikdė?
Mane labiausiai trikdė įprasto ,,komforto“ stoka. Tuos kelis mėnesius, kai Ispanijos pietuose būna šalta (temperatūra dieną gali būti apie 16–20, bet naktį gali siekti vos kelis laipsnius šilumos), būstai nėra šildomi, langai nėra su stiklo paketais, o namų grindys visur išklotos plytelėmis. Tiesa, ispanai kabina kondicionierius, kurie šildo ir vėsina namus, tačiau dauguma jų taupumo sumetimais linkę šaltas dienas tiesiog iškęsti.
Visą interviu skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr. 9
Graikiškasis trikampis: Maria Callas, Aristotelis Onassis ir Jacqueline Onassis
Skandalingąjį, garsųjį meilės trikampį – Amerikos prezidento našlė, operos diva ir graikų milijardierius – istorija mena kaip ,,graikiškąją aistrų tragediją“.
Santuoka be meilės
Privačioje Graikijos Scorpios saloje 1968 metų spalio 20 d. įvyko be galo prabangi vestuvių ceremonija. Viso pasaulio spaudos leidinius krėtė fenomenali karštinė – kiekvienas leidinys troško aprašyti šį puošnų renginį. Nuotaka – Jacqueline Kennedy, buvusi pirmoji JAV ledi ir prezidento našlė. Jaunikis – salos savininkas Aristotelis Onassis, milijardierius ir didelis moterų mylėtojas.
Nepaisant to, kad vestuvės buvo prabangios, garsios ir gausios, susirinkusių svečių veiduose įžvelgti didelį džiaugsmą buvo sunku. Mat sklandė naudingo sandorio, o ne meilės dvasia.
Jaunikio sūnus Aleksandras Onassis atvirai rėžė viso pasaulio spaudai: ,,Jie sukurti vienas kitam. Mano tėvas mėgsta garsias pavardes, o Džeki myli pinigus.“
Apsukrioji našlė
Kai 1963 m. gruodžio 22 dieną nuaidėjo trys šūviai, Jacqueline Kennedy prarado viską: sutuoktinį, pirmosios JAV ledi pareigas, apartamentus Baltuosiuose rūmuose, kuriuos įrenginėdama išleido neprotingai daug savo pinigų, kad po to galėtų rengti nesibaigiančias ekskursijas prieš pasaulio televizijos kameras.
Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr. 9