Moters savaitė Nr.06 (2021 m.)

Aktorė Virginija KOCHANSKYTĖ: „Aš visada turiu svajonių ir jau žinau, kad jos pildosi“

Mūsų susitikimo diena buvo žiemiška. Iš Klaipėdos į Kauną darbo reikalais atvažiavusi aktorė Virginija KOCHANSKYTĖ snieguotais šaligatviais su savo aukštakulniais tiesiog skriejo, o visus sutiktus apdalydavo tokia šypsena, kad, atrodė, tuoj pradės tirpti sniegas. Pabendravusi su Virginija aš jau žinojau, kad ji gali vesti ne tik aktorinio meistriškumo pamokas, bet ir pozityvaus gyvenimo kursus – tiek daug energijos ir gražių minčių man padovanojo dvi pokalbio valandos su aktore.

 Pastaruoju metu labai daug šeimų skiriasi. Jūsų šeima atrodo tokia stabili, kaip tie monumentalūs Arūno skulptūros darbai. Kur šeimos išlikimo paslaptis?

Žiūrėdama į pasaulį plačiau, ausyse girdžiu dar močiutės aiškinimą: skaldyk ir valdyk. Suriši į šluotą šeimą, miesto, kaimo ar valstybės bendruomenę – ir jau neperlauši, o paleisi po vieną – gali daryti ką nori. Taigi mes po vieną kur kas naudingesni verslo pasauliui, sekso ir grožio industrijai, net naujos technikos gamintojams – vienišas žmogus gelbstisi pirkdamas ir vartodamas, taip kompensuoja trūkstamas emocijas. Skyrybos naudingos tiems, kas valdo pasaulį, kad žmogus būtų suinteresuotas tik pirkti, pirkti, pirkti. Degustuojame ir degustuojame malonumus, bet negyvename. Instinktų akcentavimas, pojūčių, malonumų iškėlimas virš visko – tai tinka šiandienos verslo pasauliui. Jeigu tu muziejuje praleidi pusdienį medituodamas ties vienu paveikslu, tai tu prastas pirkėjas. Kam tai rūpi? Juk kaip radome, taip paliksime: vien tik auksas valdo mus.

Bet man liūdniausia, kad šiame skyrybų bume niekas nekalba apie vaikus. Vaikai lieka augti su sudaužytomis širdimis. O dar kai tampa įrankiais tarpusavio kovoje, tai iš viso baisu… Aš esu ta karta, kuriai savaime buvo aišku, kad tu turi užauginti vaikus, pastatyti ant kojų ir išleisti į gyvenimą. Po to jau daryk ką nori, bet po to dažnai būna, kad „oi, kokia laimė, kad mes viską iškentėjome“. Ir pagaliau kas sakė, kad mylėti lengva? Juk į artimo meilę įeina tiek daug: pasiaukojimas, pagalba, supratimas.

Visą interviu skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr.6

Gintarė Galašauskytė: ,,Gyvenu be laikrodžio, telefono ir kompiuterio“

Pasaulyje jau kuris laikas vis labiau populiarėja ir praktiškai įsigali Žano Žako Ruso idėja ,,atgal į gamtą“. Tai yra, žmonės palieka savo komfortiškus būstus dideliuose miestuose ir apsigyvena kaimuose, vienkiemiuose ar net miškuose. Taip pasielgė ir buvusi programuotoja Gintarė Galašauskytė – pardavė butą Vilniuje, metė darbą garsioje tarptautinėje programavimo paslaugas teikiančioje įmonėje ir išsikraustė gyventi į vienkiemį.

 Gintare, su jumis susisiekti mėginau ilgiau nei mėnesį. Tačiau atsakėte į mano žinutę ir sutikote kalbėtis tik po 7 savaičių. Kodėl?

Todėl, kad laikausi sau duoto pažado ir naujos savo gyvenimo taisyklės – su mama bendrauti tik šeštadieniais, itin svarbius ir tikrai neatidėliotinus reikalus telefonu arba kompiuteriu tvarkyti pirmąją kiekvieno mėnesio dieną, o visiems kitiems žmonėms (giminėms, draugams, bičiuliams) skiriu tik vieną valandą 10, 20 ir 30 kiekvieno mėnesio dieną.

Visą kitą laiką mano kompiuteris ir telefonas būna išjungti, televizoriaus neturiu, žinių per radiją neklausau. Tokiu būdu aš pati kuriu savo pasaulį ir neleidžiu svetimoms naujienoms atakuoti savo proto ir psichikos. Man niekas nebegali primesti informacijos, kurios nenoriu žinoti, ar diktuoti gyvenimo taisyklių.

Visą interviu skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr.6

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles

Pavasaris mus džiugina pirmaisiais žiedais – narcizai, tulpės, hiacintai, vėdrynai viliote vilioja nusipirkti puokštelę gėlių – ir namams papuošti, ir širdžiai pasidžiaugti. Jeigu norite, kad žiedai ilgiau jus džiugintų, išmokite tinkamai prižiūrėti nuskintas gėles.

 

Intensyvios terapijos pamokos

  • Visus apatinius gėlių lapus (rožių – ir spyglius) reikia pašalinti. Kodėl? Lapams reikia daugiau drėgmės, todėl žiedai, jos pristigę, kaipmat tai pajus. Be to, lapai greičiau pūva negu stiebas, todėl vanduo vazoje virs pelke.
  • Prieš merkdami gėles į vandenį būtinai kotukų galus nupjaukite 3–5 cm. Kuo storesnis kotas, tuo ilgesnis turi būti pjūvis. Minkštus kotus pjaukite tiesiai, o kietus – įstrižai.
  • Ilgiausiai gėlės žydi virintame vandenyje (joms kenkia chloras, fluoras ir mineralinių medžiagų perteklius), vėsioje, šviesioje patalpoje. Jos bijo tiesioginės saulės spindulių, dėl to greičiau peržydi.

 

Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr.6

Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė