[GetPostTitle]
Lina Kairytė: ,,Linkiu visiems pilnatvės“

Žinių vedėjai, rodos, neturi trūkumų, negali klysti ir todėl visada jais gali pasitikėti. Lina Kairytė, kasdien LNK televizijoje supažindinanti mus su svarbiausiomis Lietuvos ir pasaulio naujienomis, nėra suvaržyta stereotipų ir myli gyvenimo spalvas bei džiaugsmą. 

 Lina, ar jums patinka žiema?

Aš esu visiškai vasaros žmogus. Man patinka nebent tikra – balta, gili, šalta žiema laikotarpiu nuo Kalėdų iki Naujųjų metų. Tai metas, kai tarsi jaučiu ,,atvirukinę“ švenčių nuotaiką. Šis gruodis kaip tik toks idealus ir buvo. O sulaukus Naujųjų man iškart norisi, kad ateitų pavasaris ir vasara. Esu visiškai priklausoma nuo saulės, kaip turbūt ir dauguma Lietuvos gyventojų. Juk visiems mums žiemą stinga vitamino D.

Nemažai garsių žmonių per šventes išskrenda į kokią egzotišką šiltą šalį. O kartais ten lieka iki vasaros. Juk karantinas apvertė daugelio darbo pobūdį, kai gali dirbti nuotoliniu būdu. Jums niekada nesinorėjo keisti darbą, kad turėtumėte laisvesnį ir lankstesnį darbo grafiką bei platesnes gyvenimo galimybes?

Aš visiškai negalėčiau to daryti. Būtų trumparegiška viską mesti, keisti darbą, kad šaltuoju metu galėčiau pagyventi ten, kur šilta. Visada įmanoma suderinti su darbdaviu darbus ir pasiimti ilgesnes atostogas (mėnesį ar pusantro), o tada išvykti paatostogauti ten, kur norisi. Niekada net į galvą nešovė, kad turėčiau mesti darbą dėl didesnės menamos laisvės.

Dažnai galvojame, kad geriau yra ten, kur mūsų nėra. O kai pagaliau gauname, ko troškome, suprantame, kad tai toli gražu ne tas idealas, kurio siekėme. Todėl kur kas prasmingiau ir naudingiau prisiderinti prie to, ką jau turi, ir visada įžvelgti kasdienybėje daugiau gerų dalykų nei blogio.

 Visą interviu skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr.3

Juozas Ruolia – apie sveikatos prevenciją ir natūralius gydymo būdus

  Bene garsiausias Lietuvos fitoterapeutas Juozas Ruolia didžiąją gyvenimo dalį dirba onkologijos centre ir konsultuoja žmones, susidūrusius su šia sunkia liga. Šiandien jis dosniai dalijasi su mumis patarimais, kaip pagerinti savijautą ir apsaugoti savo sveikatą bei sustiprinti imunitetą.

 Gerb. Juozai, prasidėjo nauji metai, tačiau kol kas jie nėra nei lengvesni, nei džiugesni. Dideli suvaržymai, daug pesimistinių nuotaikų, gatvėmis skriejančių greitųjų medikų mašinų signalai… Ar pandemija išties yra tokia grėsminga, ar tik mūsų baimės akys didelės?

Žmonės bijo to, ko negali suvaldyti. Tai natūralu. Bet bėda, mano galva, yra ta, kad vis dar daug žmonių nesuvokia, jog skiepai – tai garantija virusui užkirsti kelią. Tai vienas iš būdų pasirūpinti ne tik savimi, bet ir kaimynu, draugu, gatvės praeiviu.

Man keista, kad žmonės nebijo skiepų nuo gripo, o štai vakcinų nuo koronaviruso vengia. Kas trenkė į galvas aiškinantiems, kad jos yra nereikalingos ir kenksmingos? Žemės rutulyje staigiai atsirado šis galingas virusas, o prieš jį buvo sukurti skiepai, kuriais reikėtų džiaugtis, o ne prieš juos protestuoti. Turiu daug medikų draugų, kurie skambina man ir sako, kad skiepyti žmonės šiuo virusu perserga lengvesne forma.

Tačiau yra ir itin silpną įgimtą imunitetą turinčių žmonių, todėl ir skiepai jiems nelabai daug ką padeda. Todėl jiems būtina kasdien rūpintis savimi ir naudoti natūralias, gamtos sukurtas pagalbines priemones – ,,saujomis“ valgyti įvairių rūšių kopūstus, brokolius, ypač krienus, česnakus, svogūnus, ridikėlius, mūsų visų užmirštas ropes ir t. t. Šie natūralūs augalai yra maistinė prevencija prieš daugelį ligų, o taip pat ir prieš Covid-19 bei jo atmainas.

Visą interviu skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr.3

Gaspardas Ullielis: liūdna žaviojo prancūzo žūtis

Sausio 18 dieną prancūzų aktorius Gaspardas Ullielis slidinėjo Alpių Rosières slidinėjimo kurorte. Leisdamasis žemyn vyras susidūrė su kitu slidininku ir dėl sunkios galvos traumos buvo sraigtasparniu nugabentas į Grenoblio ligoninę.  Tačiau medikams jo išgelbėti nepavyko – kitą dieną vienas gražiausių ir talentingiausių Prancūzijos aktorių 37 metų Gaspardas Ullielis mirė.

Paaiškėjo, kad tragiško incidento metu aktorius susidūrė su 40 metų slidininku iš Lietuvos. Nors lietuvis slidininkas fiziškai nenukentėjo, po incidento vyrą ištiko šokas ir jam prireikė psichologinės pagalbos. Manoma, kad šliuožimo greitis buvo mažas, nes nelaimė įvyko ne toje trasoje, kurioje slidininkai išvysto didelį greitį. Ir oro sąlygos nebuvo pavojingos. Vėliau tapo žinoma, kad aktorius buvo be šalmo, o tai buvo lemtinga jo klaida. Likimo ironija: Ullielis filme „Hanibalas: pradžia“ suvaidino Hanibalą Lekterį, kilusį iš Lietuvos.

Žurnalistai išsiaiškino, kad, tyrimo duomenimis, aktorius prarado pusiausvyrą ir stipriai susitrenkė galvą. Ekspertas teigė, kad net šalmas aktoriaus nebūtų išgelbėjęs. Smūgis buvo toks stiprus, kad jį būtų galima palyginti su atsitrenkimu į sieną 40 km/val. greičiu. „Oras buvo giedras ir saulėtas, daugelis tądien važiavo be šalmų“, – spaudai pasakojo susidūrimo liudininkas.

 Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Moters savaitės“ numeryje Nr. 3

Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė
Moters savaitė
Pirkinių krepšelis
Į viršų