Akistata Nr.51 (2020 m.)

Ar paaiškės Lietuvoje profesionaliausiai parengtos žmogžudystės užsakovai?

Nuo Kauno šešėlinio pasaulio veikėjo Remigijaus Daškevičiaus-Daškės (33 m.) nužudymo praėjus beveik 20 metų pareigūnai sulaikė 3 įtariamuosius žmogžudystės organizavimu – gerai žinomus kriminalinio pasaulio veikėjus Rolandą Dromantą, pravarde Ilgas (51 m.), Robertą Užukauską, pravarde Rublis (48 m.), ir dar vieną vyrą, kurio pavardė neskelbiama. Teisėsaugininkų nuomone, Daškės nužudymas buvo profesionaliausiai Lietuvoje parengta užsakomoji žmogžudystė. Šis nusikaltimas iki šiol taip ir buvo likęs neišaiškintas.

Įtariamųjų sulaikymo operaciją surengė Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, pasitelkę „Aro“ kolegas. Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ankstų rugsėjo 23-iosios rytą savo namuose.

Manoma, kad prieš 20 metų tarp Ilgo ir Daškės buvo užvirusi arši kova dėl įtakos. Išsamiai apie itin kruopščiai suorganizuotą R. Daškevičiaus žmogžudystę, apie kovas dėl įtakos, skaitykite naujausiame „Akistatos“ numeryje.

Kruvini draudimo pinigai laimės neatneša

Slovėnijoje Liublianos teismas Julijai Adlešič (22 m.) skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, pripažinęs ją kalta dėl mėginimo apgaulės būdu gauti draudimo išmoką už nusipjautą plaštaką.

Kaip uždirbti susižalojus, Julijai padėjo sugalvoti jos draugas Sebastijanas Abramovas (30 m.) ir jo tėvas. Pagal S. Abramovo sugalvotą planą mergina apsidraudė savo sveikatą penkiose skirtingose draudimo kompanijose, o po kurio laiko diskiniu pjūklu nusipjovė plaštaką virš riešo.

Keistas procesas mažoje Alpių valstybėje sulaukė daug visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio, tačiau Lietuvoje ir kitose valstybėse būta ir tokių įvykių, kai dėl išmokų buvo net nužudoma

Garliavos pedofilijos aidai – vėl Starsbūre

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) atmetė tariamos pedofilijos bylą tyrusios Kauno prokurorės Ritos Čivinskaitės skundą dėl jos pažeminimo pareigose. Šešiais balsais prieš vieną Strasbūro teismas nusprendė, kad tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės, Seimo pareiškimai ir žiniasklaidos dėmesys nedarė įtakos teisiniam procesui.