Akistata Nr.29 (2022 m.)

Prakeikimų šalinimas ar mylimųjų susigrąžinimas – brangus malonumas

„Akistata“ nuolat primena, kad nereikia tikėti jokiais burtais ar užkalbėjimais, tačiau lengvatikių vis tiek atsiranda. Kai prieš keletą metų Lietuvoje buvo nuteista aiškiarege save pristatanti Ala N., ji su skundu kreipėsi net į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT). Šio teismo teisėjai, išnagrinėję kasacinę bylą dėl magijos paslaugų teikimo, konstatavo, kad magijos paslaugų teikėjų veikos, pasinaudojant nukentėjusiųjų patiklumu, kai tyčia užvaldomas jų turtas, pripažįstamos sukčiavimu.

Tuomet LAT, nagrinėdamas Alos N. bylą, pažymėjo, kad asmenų, teikiančių magijos pobūdžio paslaugas paranormalūs gebėjimai nėra patvirtinti mokslo ir praktikos, kaip ir objektyvūs tokios veiklos rezultatai. Tačiau tokių paslaugų teikimas Lietuvos Respublikoje įstatymu nėra uždraustas. LAT išaiškino, kad šios paslaugos gali būti įvairios, pavyzdžiui, pramoginio pobūdžio, naudojamos kaip priemonė žmogaus gyvenimo kokybei pagerinti. Tačiau ne sukčiauti, kaip tai darė Ala N. ar daro kitos „burtininkės“.

Kad tikėjimas burtais, šamanų kursai, su „dvasiniais mokslais“ susieti kovos menų pratimai bei kita okultizmo praktika, – nesuderinama su katalikišku tikėjimu ir yra sunki nuodėmė – tikinčiuosius (pagal statistiką Lietuvoje tokių – dauguma) yra perspėję ir Lietuvos vyskupai. Tačiau besinaudojančių aiškiaregių paslaugomis – daugybė. Žmonės vis dar turtingi ir pinigus atiduoda įvairaus plauko sukčiams, būrėjoms, „aiškiaregiams“. Ir atiduoda ne šimtais, o tūkstančiais. 

Galime smagiai pasišaipyti iš verslininkų, medikų, ūkininkų, nesėkmingai įsimylėjusių vyrų ir moterų, kurie norėdami patirti sėkmę versle ar asmeniniame gyvenime, apsisaugoti nuo nelaimių, gera valia ir niekieno neverčiami neša „aiškiaregiams“ pinigus, dovanoja automobilius. 

Štai vienas iš paskesnių, teismuose išnagrinėtų, atvejų. Kūdikio besilaukusi ir norėjusi, kad gimdymas pavyktų, moteris net ne būrėjai, o jos tarpininke apsimetusiai tolimai savo giminaitei, sumokėjo 145 000 eurų. Kita, išsigandusi, kad jos vyras gali žūti avarijoje, nepagailėjo 26 000 eurų. Beje, šios „būrėjos“ apmulkintos moteriškės nebuvo turtingos ir didelę dalį apgavikei atiduotų pinigų pasiskolino. 

Lytinį organą demonstravęs direktorius mokės baudą

Šiaulių apygardos teismo (ŠAT) baudžiamųjų bylų kolegija, pirmininkaujama teisėjo Gražvydo Poškaus, išnagrinėjusi apeliacinį skundą dėl Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose paskelbto nuosprendžio Joniškyje gyvenančiam libaniečiui Huseinui Ghazi Huseinui (49 m.) paliko jį beveik nepakeistą.

Nuosprendis įsiteisėjo ir libanietis, kuris seksualiai priekabiavo prie trijų savo užkandinės darbuotojų, privalo sumokėti 6000 eurų (120 MGL) baudą ir atlyginti 2910,76 euro valstybei už nukentėjusiosioms suteiktą antrinę teisinę pagalbą.

Teismas nustatė, kad nuo 2015-ųjų lapkričio iki 2018 metų spalio užkandinės „Alibaba“ direktorius, pasinaudodamas 3 nukentėjusiųjų – jo vadovaujamos įstaigos darbuotojų – tarnybiniu priklausomumu, seksualiai vulgariais veiksmais priekabiavo prie jų.

  1. Gh. Huseinas tiksliai nenustatytą kiekį kartų suimdamas rankomis vienos darbuotojos veidą, lenkėsi prie jo lyg norėtų pabučiuoti, kišo rankas po rūbais ir lietė nukentėjusiosios kūną, siuntė į jos mobiliojo ryšio telefono internetinę programą „messenger“ vaizdus su nuogų moterų kūnais, ne mažiau kaip du kartus demonstruodamas savo lytinį organą klausė: „ar norėtum paragauti?“. 

Kitai nukentėjusiajai vyras lietė jos kojas, kišo rankas už kelnių ir rūbų bei lietė nuogą kūną, nukentėjusios sėdmenų, kuriuos užfiksuodavo darbo vietoje per vaizdo stebėjimo kamerą, nuotraukas siuntė į tarnybinį mobiliojo ryšio telefoną. 

Dar vienai nukentėjusiajai kaltinamasis pasakojo apie savo lytinį organą, tempė už kelnių, ar užkišdamas ranką už jų, siekė patikrinti kokiais apatiniais vilki darbuotoja, kalbėdamas užuominomis sakė, kad, jei ji su juo turėtų lytinius santykius, tai tokiu būdu pataisytų jo sveikatą. Viena joniškietė sakė, kad vadovas atsiuntė moters lyties organų atvaizdą, o jos buvo klausiama, ar ji taip pat skuta plaukus.

Kiek kartų tai kartojosi, ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta.