Vaikų maistas (2021 m.)

Žurnalo MAŽYLIS spec. projektas VAIKŲ MAISTAS

Mano mažasis nieko nevalgo!… Ar tikrai? Maniškiam nieko naujo neįsiūlau paragauti? Kaip patiekti pusryčius, pietus bei vakarienę, kad šaukštą į rankas čiuptų ir didžiausias nevalgiukas?

Kaip padaryti, kad užkandžiai ir gardumynai, kuriais palepiname vaikus, būtų ne tik skanūs, bet ir sveiki?

Šie klausimai aktualūs visiems tėvams – ir tiems, kurie augina metukų sulaukusį mažylį, ir tiems, kurie rūpinasi ūgtelėjusių valgiaraščiu. Receptai, patarimai, specialistų komentarai bei rekomendacijos, vaikų mitybos naujienos ir aktualijos – naujame žurnalo MAŽYLIS spec. projekte apie mitybą.

Gardi dienos pradžia    

Vaikų skoniai skiriasi, bet, remiantis mamų pastebėjimais, galima išskirti vaikiškų pusryčių TOP 3. Tiesa, blynai, omletas tiks bei patiks ir tėčiams, o visiems smaližiams – ir pudingas. 

Gurmaniška vaikystė    

Vis dažnesnė šeima mūsų tradicinę bulvę išduoda – pamėgsta gurmaniškesnius patiekalus. O kai patiems gera vien nuo minties apie juos, tai kaip čia šiuo gėriu nepasidalysi ir su mažuoju šeimos nariu. Tačiau specialistai siūlo mažųjų pažinties su aštriu ar pikantišku maistu neskubinti. Kodėl?

(Ne)pakeičiama sriuba, subalansuota nuo mažiausio iki didžiausio

Sriuba svarbi ne tik dėl reikalingų maisto medžiagų, bet, visų pirma, dėl gaunamų skysčių, kurių mažieji greitai netenka, o atsargų papildyti neskuba. Tad jei vaikas vartoja pakankamai skysčių, sriubos valgyti kasdien tikrai nebūtina.

Nė viena mama turbūt nenori viename puode virti sriubą vaikui, o kitame – tėčiui. Mūsų siūlomos, šį bei tą nedaug pakeitus, tiks ir mažam, ir dideliam.

Mažylis
Mažylis