Moters savaitė Nr.19 (2020 m.)

Rimantė Valiukaitė: „Žmogus pats turi atrasti save“

Moters savaitė Nr19

Po ilgo laukimo pagaliau įvykusi režisierės Linos Lužytės ilgametražio vaidybinio filmo „Pilis“ premjera labai nudžiugino aktorę Rimantę Valiukaitę, jame įkūnijusią Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkę. „Ar „Pilis“, kurioje rutuliojasi trijų kartų moterų istorija, yra drama? Filmo aprašyme parašyta, kad drama. Ir žinau, kad jo filmavimo metu gimė nauja lietuvių aktorių žvaigždė – Barborą Bareikytę pamatyti ekrane turi kiekvienas. Trūksta žodžių, kokio ji nuostabumo!“ – šypsosi Rimantė, įsitikinusi, kad abejojančių į kiną nenuvarysi, o kas domisi lietuviško kino naujienomis – jų laukia tikras malonumas.

Tikrą malonumą Rimantė patiria ir dėl vasariškai šilto rugsėjo. „Kam jis gali toks nepatikti? Iš ryto dažnai miške šunis išvedžiojame, pasivaikštome, pakeliui savo malonumui dar ir susirenkame arčiau kelio augančius baravykus. Toks oras man yra tobuliausias. Pirmą kartą šiais metais man ir tos vasaros pritrūko… Anksčiau džiaugdavausi, kad ji jau baigėsi, laukdavau rudens, darbų. O šįmet dar norėjosi tų atostogų, nors dėl karantino lyg ir turėjo jų užtekti. Bet gal kaip tik žmonės įprato daugiau patinginiauti, nieko neveikti? – šypsosi aktorė, grįždama su augintiniais namo. 

Rimantės namuose gyvena du šunys. Vieną jos dukra Morta prieš devynerius metus iš „Grindos“ Gyvybės vagonėlių paėmė, o kitas yra dvejų metų Cane Corso veislės gražuolis. „Mes visą laiką po du turėjome. Šunis labai myliu, gerbiu, vertinu. Tai nuostabiausi padarai, nors mes ir katiną turime. Visus aš myliu, – šypsosi aktorė. – Ar jie sugyvena tarpusavyje? Jie toleruoja vienas kitą. Nesipjauna, bet ypatingų meilių tarp šunų nėra. O katinas beprotiškai myli Cane Corsą, trinasi į jį, didžiulė meilė tarp jų. Gyvūnai įneša į žmogaus gyvenimą kažką tokio labai ypatingo.

Mokytoja, kurios meilė pažymėta perlu

Maža mergytė vos pasitaikius progai lekia į pievą. Jos viduryje prityla, traukdama į save kvapus, reginius, garsus, pasiduodama lietuviškos gamtos magijai: darnai, harmonijai, spalvoms… Gal dėl to įgimto pajautimo Aušrelė tapo Prienų kraštą garsinančia menininke ir mokytoja Aušra Deltuviene (54), save įprasminančia ne tik per kūrybą, bet ir puoselėjančia tikros šeimos vertybes, o mažų vaikų širdelėse – ir meilę grožiui.

Vieniems – mylimi augintiniai, kitiems – nešvaraus pasipelnymo šaltinis

Moters savaitė Nr19

 Lietuvoje apie 70 procentų namų ūkių laiko bent vieną šunį ar katę. Daugeliui žmonių jų mylimas augintinis yra tarsi šeimos narys. Atrodytų, jog esame gyvūnus labai mylinti valstybė, tačiau visuomenę sukrėtė pastarųjų mėnesių įvykiai, kai gyvūnų gerovės organizacijos, savanoriai išaiškina ir viešina galimai nelegaliai veikiančias gyvūnų daugyklas, kur šunys ir katės laikomi bei dauginami siaubingomis sąlygomis. Toks žiaurus elgesys su gyvūnais, daugyklų mastai įvairiuose Lietuvos rajonuose atskleidė įsisenėjusias gyvūnų nepriežiūros problemas. Su nerimu laukiama, ar žiauriai su gyvūnais pasielgę žmonės sulauks pelnytų bausmių, o gyvūnai galės keliauti į naujus namus.

Moters savaitė Nr22
Moters savaitė Nr21
Moters savaitė Nr.20
Moters savaitė
Moters savaitė