IEVA Nr.4 (2020m.)

Ingeborga Dapkūnaitė: ,,Gyvenu čia ir dabar, nežiūriu toli į priekį“

Aktorė Ingeborga Dapkūnaitė gyvena tik šia diena, nes mano, kad nėra jokios prasmės kapstytis po praeitį ir juolab spėlioti, kas bus ateityje. Tai tiesiog neracionalu. Ji niekada nekalba apie savo asmeninį gyvenimą ir niekada neaptarinėja kolegų. Ir vis dėlto jos mintys bei emocijos žavi savitomis įžvalgomis ir netipiniu gyvenimo pajutimu. 

Grėsmingoji Rūta

Ruth Bader GinsburgŠį rugsėjį pasaulis atsisveikino su Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg.  Iki šiol ja žavimasi ne tik dėl atsidavimo humanizmui, nepailstančios kovos už moterų lygiateisiškumą ar gebėjimą iškilti srityje, kurioje moterys, kaip ir daugelyje kitų, nesulaukdavo pagarbos, pripažinimo ir galimybių, bet ir dėl to, kad turėjo ryžto siekti įspūdingos karjeros augdama Brukline. Reikėjo ypatingų valios pastangų, kad iškiltum virš slogios, nepritekliaus kamuojamos kasdienybės.

Ar tikrai viduramžiai – tamsieji laikai?

viduramžiai Nepaisant marų, ligų, higienos trūkumo ir vidinio, religingumo apakinto žmonių tamsumo, būtent viduramžiai yra tas laikas, kai imta geriau suvokti saulės sistema, atsirado spausdintas žodis, buvo steigiamos mokyklos, universitetai, plėtojama raštija ir vaizduojamasis menas. Knyga XI amžiuje kainavo tiek, jog už tą pačią sumą buvo galima įsigyti namą su sklypu. Istorijos veikaluose rašoma, jog Ispanijoje už vieną rankraštį galėdavai gauti kelis namus ir vynuogynus.

Supermaistas – vaistas nuo visų ligų ar brangi mada?

maistasSupermaistas neegzistuoja, yra tik gera rinkodaros strategija, sukurta, kad išaugtų tam tikrų maisto produktų poreikis. Lapiniai (kale) kopūstai auginami jau 2 000 metų, bet madingu produktu jie tapo neseniai, kai pradėti vadinti vegetarų jautiena, žalumynų karaliumi, maistinių medžiagų bomba ir pačia sveikiausia pasaulio daržove. Avokadams prilipo „kruvinųjų Meksikos deimantų“ epitetas, o kai kurie restoranai jų nebenaudoja: teigia, kad nenori finansuoti Meksikos nusikaltėlių.

Palmira Kelertienė: ,,Covid-19 trauksis kitų metų rugpjūtį“

Covid-19 Kokie bus ateinantys 2021 metai Lietuvai, kokios kitų metų dienos sėkmingos, o kuriomis dienomis geriau nedaryti nieko svarbaus, kaip sutikti Naujuosius? Apie šiuos ir kitus svarbius dalykus kalbėjomės su viena garsiausių Lietuvos astrologių Palmira Kelertiene.  

 
ieva
ieva NR4