IEVA Nr.1 (2021m.)

Šis žurnalas skirtas toms, kurios mėgsta skaityti. Ilgus, išsamius straipsnius, kuriems reikia laiko. Kartais akimirkos toli nuo savęs atpalaiduoja geriau, nei kas kita… Akimirkos – gražiam ir įvairiam pasauliui, kuriuo galime mėgautis. Verslas, ekonomika, šiuolaikinė visuomenė ir jos aktualijos: IEVOS puslapiuose sugula aktualiausios, diskusijas provokuojančios, srities profesionalų rengiamos publikacijos. Į visuomenės temas žvelgiame kultūros, komunikacijos ekspertų akimis, ieškome istorijų, kurios sujaundintų mintis, dalinamės rekomendacijomis, kuriomis pasitikime visu šimtu procentų.

Interviu su J. Statkevičiumi

„Lietuvoje labiausiai pamilsta ir pripažįsta po mirties, bet aš ne iš tų, kurie laukia“

„Great Reset“! Reali grėsmė ar sąmokslo teorija?

„Pasaulio galingieji nori „didžiojo perkrovimo“. Jie sėkmingai naudojasi koronaviruso pandemija, kurią patys ir sukėlė, kad apribotų mūsų laisves, visiškai kontroliuotų pasaulį. Tai kruopščiai suplanuotas sąmokslas.“ Manau, kažką panašaus jau girdėjote ar skaitėte. Bet kas iš tiesų yra „Great Reset“? Galingųjų sąmokslo teorija, siekianti, kad mes ne tik netektume laisvių, bet ir nuosavybės, ar geromis intencijomis grįstas noras padėti pasauliui, kurį skeptikai pavertė dar viena sąmokslo teorija?

Vaistų pramonė – lazda su dviem galais

Vaistai – ypatingos cheminės medžiagos. Jų pozicija išskirtinė, ir net jeigu žinome apie neigiamą vaistų poveikį aplinkai, ne visuomet galime uždrausti jų vartojimą. Jie mums reikalingi. Jie reikalingi norint išgydyti ligas arba bent palengvinti jų simptomus. Lazda visada turi du galus. Ir vaistai šiuo atveju ne išimtis.

#MeTooIncest

Prie didėjančio #MeTooInceste skaičiaus prisideda ir galimas nebaudžiamumas. Regis, šiuolaikiniai įstatymai aiškiai apibrėžia seksualinį smurtą prieš nepilnamečius ir numato bausmes, tačiau įrodyti panašius dalykus gali būti labai sunku. Istorija mini beveik visišką seksualinių nusikaltimų prieš vaikus nebaudžiamumą – vos 1 procentas tokių atvejų Prancūzijoje pasiekdavo teismą… Žinoma, atvejai gana keblūs, ypač jei kalbama praėjus laikui – dažnai nebūna liudininkų, ir vieno žmogaus žodis pastatomas prieš kito asmens žodį.

Elgsenos ekonomikos pamokos: kaip (ne)atsisveikinti su pinigais

Kai žmogui grąžina skolą, jis eina į banką, kai žmogus gauna premiją, jis skrenda į Bahamus. Logika yra tik mitas, sako tie, kurie tyrinėja elgsenos ekonomiką. Nepamatuotas skolinimasis, neprotingas išlaidavimas, nereikalingi pirkiniai – elgsenos ekonomikos tyrimų laukas. Kodėl renkamės tokius sprendimus, kurie, žiūrint iš šalies, atrodo keisti ir nelogiški?

Internetas – neapykanta garuojantis ar garą nuleidžiantis katilas?

„Pikti, šventvagiški, vulgarūs, prietarų ir ignoravimo kupini komentarai yra laisvos visuomenės muzika, o nenutrūkstami idiotų pasakojimai rodo, kad mes vis dar jame gyvename.“

Kadangi didžiosios mūsų dalies gyvenimai persikėlė į internetą, nepaisant visų jo teikiamų naudų, jau kur kas dažniau imame matyti ir tamsiąsias šio dalyko puses. Viena tokių – neapykantos persunkti komentarai, pyktį ir agresiją spinduliuojantys taip ryškiai, kad atrodo, jog aplink nebeliko taikų žmonių. Ar tikrai?

 
ieva
ieva NR4