Akistata Nr.58 (2020 m.)

Teismo sprendimas nuvylė ir auką, ir visuomenę

Teismo sprendimas

Apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas (KLAT) jurbarkietį Mantą Icikevičių (18 m.), nuteistą už seksualinį prievartavimą ir kitus nusikaltimus, paliko laisvėje. Toks teismo sprendimas sukėlė visuomenės pasipiktinimą.

Dėl teismų sprendimų pasisakė ir žinomi Lietuvoje žmonės. Ne vienas jų klausė, ar toks teismo sprendimas nėra žinutė aukoms, kad šios nesikreiptų į teismą.

Ne tik lygtinė bausmė vadinamajam lytiniam nusikaltėliui papiktino neabejingus piliečius, bet ir tai, kad M. Icikevičiaus bandyta išžaginti paauglė tąkart buvo žiauriai sumušta, o specialistai nustatė, kad jos sveikata buvo sutrikdyta tik nesunkiai. Teisingumo ministras išgirdo visuomenės balsą ir nusprendė peržiūrėti Sveikatos sutrikdymo masto nustatymo taisykles. Ką pasiūlė pakeisti Teisingumo ministerijos specialiai sudaryta darbo grupė?

Palaidotas gyvas, arba 2,5 valandos po žeme

Palaidotas gyvas

Pranešimas, kad Varputėnų kaime (Šiaulių r.) šulinį kasusius vyrus užgriuvo ir prispaudė žemės, buvo gautas apie pusę dviejų dienos. Pirmieji į įvykio vietą atskubėjo Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės vyriausieji patruliai Rolandas Jankevičius ir Ignas Balčiūnas. Duobėje, maždaug 5 metrų gylyje, jie pamatė smėliu užpiltą vyrą, kurio matėsi tik pakaušis, o kitas, jo gelbėti puolęs vyras, iki juosmens buvo paskendęs smėlyje. Pastarasis vis bandė rankomis atkasti savo draugo veidą, kad šis galėtų įkvėpti. Kaip buvo vykdoma kvapą gniaužianti gelbėjimo operacija, skaitykite 58-ajame „Akistatos“ numeryje.

Vietoj vidinės ramybės – seksas su vadovu
seksas su vadovu

Niujorke (JAV) Bruklino federalinis teismas Keitui Ranierui (60 m.), kuris du dešimtmečius vedė labai populiarius ir brangius dvasinio tobulėjimo seminarus JAV, Kanadoje ir Meksikoje, skyrė 120 metų laisvės atėmimo bausmę. Vyras buvo nuteistas už seksualinį išnaudojimą, vaikų pornografiją, vaikų tvirkinimą, sukčiavimą ir už nusikalstamos veiklos organizavimą. K. Ranieras vadovavo sektai, kurios nariai veikė po dvasinio tobulėjimo konsultacijų įmonės NXIVM („Neksium“) priedanga. Tačiau teisme moterys papasakojo, kas iš tiesų vyko „dvasinio tobulėjimo kursuose“.

Tokių sektų ar judėjimų, kuriose vyrauja seksas, egzistuoja ne viena ir ne dvi. Apie tai plačiau skaitykite „Akistatoje“.

Akistata Nr59
Akistata Nr58
Akistata Nr57
Akistata Nr56
Akistata Nr55
Akistata Nr54