Akistata Nr.56 (2020 m.)

Internetinės pažintys – žaidimas su ugnimi

Gyvename beprotišku tempu, todėl daugeliui pritrūksta laiko pažintims, susitikimams ar ilgesniems pokalbiams su draugais, jie pamažu pamirštami. Ir štai žmogus, nugyvenęs gabalėlį amžiaus, užauginęs vaikus, staiga pasijunta vienišas. Ypač, kai šalia nebėra antrosios pusės. Tačiau naujų pažinčių paieškos ne visiems baigiasi laimingai. Ne viena moteris, bandžiusi susirasti naują draugą, ne tik liko prie suskilusios geldos ir be santaupų, bet dargi patyrė siaubingų išgyvenimų, buvo priversti kreiptis į teisėsaugą.

Šiaulietė, pavadinkime ją Jore (50 m.), su gerokai jaunesniu kaišiadoriečiu Vaidu Adamavičiumi (35 m.) susipažino internetu 2015 metų pabaigoje. Po gero pusmečio, keletą kartų su virtualiu pažįstamu pabendravusi realiai, Jorė nutarė santykių netęsti ir apie tai pranešė pas ją į namus atvažiavusiam V. Adamavičiui. Šis labai supyko ir pagrasinęs, jog moteriai toks „pokštas“ geruoju nesibaigs, išmovė namo.

Jorė manė, kad įsižeidęs draugas atlėgs ir tuo viskas pasibaigs, deja, skaudžiai apsiriko. Neužilgo buvęs draugas ėmė moterį atakuoti žinutėmis: kvietė susitikti, tvirtino „labai ją mylintis“. Tačiau Jorė atsisakė bendrauti, tuomet ir pasipylė grasinimai bei įžeidinėjimai. Moteris buvo išvadinta šlykščiausiais žodžiais: kad ji – „debilė, vaikų tvirkintoja paleistuvė, išnaudotoja, ku…“ ir pan. ir, – kad apie ją „sužinosiąs visas pasaulis“!…

Kur kreiptis ir ką daryti patyrus terorą internetu?

Bandoma surasti žagintojus ir pedofilus

Kriminalinės policijos biuras pranešė, kad Europolas, Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklas (ENFAST) ir Europos valstybių teisėsaugos institucijos tęsia sėkmingą tarptautinę kampaniją „Most Wanted“ („Ieškomiausi“), kuri skirta pavojingų, sunkius ir labai sunkius nusikaltimus padariusių asmenų paieškai.

Šiemet minėtų Europos teisėsaugos institucijų taikiklyje atsidūrė seksualiniais nusikaltimais įtariami asmenys. Anot šio sąrašo sudarytojų, 2 minutės – tai vidutinis laikas, per kurį Europos Sąjungos valstybių narių teisėsaugos institucijos užfiksuoja seksualinį nusikaltimą Europos teritorijoje – išžaginimą, prievartavimą, seksualinį smurtą ar pan. Seksualinio nusikaltimo auka gali tapti bet kas, nors dažniausiai nuo panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų nukenčia moterys ir vaikai.

Sąraše – 18 žagintojų, pedofilų, prekeivių žmonėmis. Kiek lietuvių atsidūrė šiame sąraše?

Norėjo burti, tačiau „netyčia“ ėmė vogti

burti

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka per vieną posėdį buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje dvi Marijampolės rajono gyventojos – Rūta Brižinskienė (50 m.) ir Tania Sinkevičiūtė (56 m.) – pripažintos kaltomis dėl vagysčių.

Jos kaltinamos, kad susitarusios ir pasisamdžiusios apie nusikalstamą veiką nieko nežinojusį vairuotoją, važinėjo po įvairias Lietuvos vietas, užsukdavo pas senyvus žmones į namus ir pagrobdavo jų pinigus. Kaltinamosios prisistatydavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos arba elektros tinklų darbuotojomis. Kaip nepasimauti ant sukčių kabliuko, skaitykite naujausiame numeryje.