Akistata Nr.53 (2020 m.)

Pagamino amfetaminą ir iškart įkliuvo

Prieš porą metų po susišaudymo Joniškyje išgarsėję šiauliečiai Kristijonas Chadzevičius (27 m.) ir Artūras Riabovas (37 m.) Šiaulių apygardos teisme (ŠAT) išgirdo nuosprendį ne dėl susišaudymo, o už kitą nusikaltimą.

Tiek K. Chadzevičius, tiek A. Riabovas buvo pripažinti kaltais dėl labai didelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos, laikymo, gabenimo.

Duodamas parodymus K. Chadzevičius pasakojo, kad su draugais nuolat svarstydavo, kaip praturtėti, tad nusprendė gaminti amfetaminą. Plačiau apie vyrukų verslo planą – naujausiame „Akistatos“ numeryje“.

Udavų gaujos likučiai savo įpročių nekeičia

Buvusiai Udavų (liet. – Smauglių) grupuotei priklausęs vilnietis Deivydas Vitkauskas (49 m.) ir vėl pasiųstas už grotų. Šį kartą – 9 metams kalėjimo. Kokiais nusikaltimais užsiima buvę gaujos nariai?

Mušė tol, kol išgavo slaptažodį

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Audrius Sadauskas, išnagrinėjęs Kuršėnų gyventojų Saulės Daukšienės (21 m.) ir Arvydo Foko (29 m.) bylą, pripažino juos kaltais dėl plėšimo, neteisėto disponavimas elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenų panaudojimo bei neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos.

Taip skamba kaltinimai pagal baužiamojo kodekso straipsnius. O tariant paprasčiau, porelė apiplėšinėjo į pasimatymą atėjusius vaikinus. S. Daukšienė su jais susipažindavo internete, pasikviesdavo į svečius, o paskui apiplėšdavo. Taip nuo jos nukentėjo ne vienas vyras.

Ir nors moteris už panašius nusikaltimus buvo jau ne kartą teista, gyvenimo būdo nekeitė.  Teisėjai gi, vis patikėdami jos pažadais pasitaisyti, palikdavo ją laisvėje. Ar ir šį kartą moteriai pavyko išsisukti nuo belangės?