Akistata Nr.50 (2020 m.)

Nevykėliai samdomi žudikai iš Latvijos teisiami Lietuvoje

žudikai iš Latvijos

Klaipėdos apygardos teisme (KLAT) teisiamųjų suole sėdi „kileriai“ iš Latvijos ir galimas žmogžudysčių užsakovas. Šalia lietuvių Ernesto Miliaus (50 m.) ir Edvino Šimkaus (33 m.), sėdi latviai Raimondas Robulis (41 m.), Sandris Talbergas (49 m.), Viktoras Aizpuras (34 m.) ir rusas Valdemaras Kotelnikovas (34 m.). Tad teisėjams bendrauti su teisiamaisiais padeda vertėjai iš rusų bei latvių kalbų. O tai ilgina procesą, tad ši sudėtinga byla vargu ar bus išnagrinėta šiemet.

Pagal Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) departamento prokuroro Artūro Urbelio surašytą kaltinamąjį aktą 6 vyrai kaltinami pasikėsinimais nužudyti, sunkiu sveikatos sutrikdymu, turto sunaikinimu, disponavimu šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis, dokumentų klastojimu.

Ši byla buvo tiriama nuo 2017 metų vasaros, kai tarp dviejų Šiaulių grupuočių prasidėjo ginkluotas tarpusavio santykių aiškinimasis. Tų metų rugsėjį buvo užpultas šiaulietis Mantas Žilinskas, o lapkritį padegta audinių ferma Pakštelių kaime (Šiaulių r.). Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau surasti įtariamuosius nesisekė. Proveržis byloje įvyko po to, kai 2018 metų sausio pabaigoje Klaipėdoje buvo pasikėsinta į Rusijos kriminaliniame pasaulyje aukštą padėtį užimantį Andrejų Kazakovą. Vienintelis Kaliningrado srityje „įteisintasis vagis“, dar žinomas kaip Čili ir Andriucha Kaliningradskis, gyveno Klaipėdoje, privačių namų kvartale išsinuomotame bute.

Kai Rusijos nusikalstamo pasaulio veikėjas įžengė į laiptinę, iš kito nuomojamo buto iššokę šauliai pradėjo šaudyti. Įvykio vietoje rastos 7 šovinių tūtelės ir 6 kulkos. Sužeistas A. Kazakovas dar sugebėjo nušlubuoti iki savo buto ir ten užsidaryti. Apie ginkluotą išpuolį sužinoję policijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą, išlaužė A. Kazakovo buto duris ir išvežė sužeistąjį į ligoninę.

Kodėl latviai „kileriai“ vadinami nevykėliais, sužinosite naujajame „Akistatos“ numeryje.

Kaimynas mažamečiams pirštus kaišiojo „į ten, pro kur kakoja“

į ten, pro kur kakoja

Kauno apskrityje gyvenęs vyras buvo pripažintas kaltu seksualiai prievartavęs, tvirkinęs bei nesunkiai fiziškai sužalojęs du mažamečius (6 ir 10 m.). Apie nuteistojo nesveikus polinkius nebuvo jokia paslaptis – gandai sklandė jau senokai. Ne vienas jo sugėrovas ir kaimynas bandė perspėti tėvus, auginančius mažamečius, apie šio vyro seksualinius nukrypimus – jis „mėgstąs“ mažus berniukus.

Deja, pasirodė, jog ne visiems rūpėjo jų vaikai – už viską labiau magėjo išmaukti stiklinaitę alaus ar ko nors stipresnio, o pritrūkus pinigų nusiųsti šešiametį pas pedofilą pasiskolinti cigarečių, širdies gilumoje puikiai suvokiant, kuo susitikimas su tokiu „dėde“ vaikui gali baigtis.

Kai nebeištvėrusi motinos abejingumo viena kaimynė prasitarė pareigūnams, pedofilijos aukas kalbinę psichiatrai buvo šokiruoti. Pedofilas naudojosi savo aukų tėvų namų kieme pastatyta pavėsine, kaip viešnamiu!

Žiema su koronavirusu, bet be karantino?

su koronavirusu

Europa ruošiasi pirmajai žiemai su COVID-19 ir antrajai pandemijos bangai, tačiau yra pasiryžusi neįvesti tokio karantino kaip pavasarį, kuris paralyžiavo žemyno gyvenimą. Bendras karantinas visuomenei ir ekonomikai kainavo per brangiai, todėl politikai ieško argumentų, palaikančių gyvenimą su virusu.

Akistata Nr59
Akistata Nr58
Akistata Nr57
Akistata Nr56
Akistata Nr55
Akistata Nr54
×

Turinys