Akistata Nr.48 (2021 m.)

Monika Levinski: nuo susigūžusios stažuotojos iki drąsios milijonierės

Nuo sekso skandalo tarp tuomečio JAV prezidento Bilo Klintono (tuomet – 49 m.) ir Baltųjų rūmų stažuotojos Monikos Levinski (tuomet – 22 m.) prabėgo jau 23 metai, tačiau jis iki šiol nepamirštas. Dabar jį dar kartą priminė serialo „Amerikietiška kriminalinė istorija“ kūrėjai.

Levinski ilgai mąstė apie tai, kaip psichiką paveikia viešas gėdinimas. Universitete ji buvo studijavusi traumos įtaką žmogaus tapatybei. Ji prisiminė pokalbį su vienu dėstytoju apie tai, kad jos istorija neturėjo jokio alternatyvaus atpasakojimo. Ir ji ryžosi – po daugybės metų, kai ją atstumdavo potencialūs darbdaviai, kai būdavo išjuokiama internete ir vadinama „ta moterimi“, ji parašė savąją anų įvykių versiją. „Laikas sudeginti tą beretę ir užkasti mėlyną suknelę, – ilgame esė žurnale „Vanity Fair“ rašė Monika. – Esu pasiryžusi turėti kitokią savo istorijos pabaigą. Pagaliau nusprendžiau nebijoti pasakyti savo nuomonę, kad galėčiau suteikti prasmę savo praeičiai“.

Pasak M. Levinski, jos tyla beveik dešimtmetį buvo tokia absoliuti, jog sklandė gandai, kad Klintonai jai tikriausiai sumokėjo už tylėjimą. „Žinoma, mano bosas pasinaudojo manimi, bet aš visuomet tvirtai laikysiuosi tokios pozicijos: tai buvo santykiai abiejų sutikimu“, – rašė ji.

Iškrypėlis nutarė, kad ir jis – auka

Savo iškrypėliškų aistrų nevaldęs tauragiškis Vitalijus Altaravičius (35 m.) šiuo metu atlieka subendrintą 15 metų laisvės atėmimo bausmę. Savo kaltę teismuose neigęs vyras yra įsitikinęs, jog jam tokia laisvės atėmimo bausmė yra neproporcingai didelė.

Šių metų rugsėjo pradžioje V. Altaravičius pateikė prašymą Klaipėdos apygardos teismui (KLAT), prašydamas sušvelninti bausmę – girdi, net Europos Žmogaus Teisių Teismas yra pripažinęs, kad terminuotos laisvės atėmimo bausmės skyrimas be sušvelninimo galimybės prilygsta nežmoniškam ir žeminančiam elgesiui.      

Apie V. Altaravičių rašėme ne kartą. Įklimpęs į seksualinius nusikaltimus vyras niekaip negalėjo sustoti, todėl bausmės vijosi viena paskui kitą.

Ar „žolės“ suktinė blogiau už butelį degtinės?

Mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektui Seime palaikymo neužteko. Priėmimo stadiją pasiekęs projektas galiausiai buvo atmestas ir grąžintas tobulinimui.

Laisvės frakcijos parlamentarės Morganos Danielės inicijuotomis pataisomis siūlyta perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK). Galutiniame projekto variante numatytos baudos nuo 50 iki 350 eurų už pirmą nusižengimą bei nuo 300 iki 500 eurų – už pakartotinį.

Paramą projektui išsakiusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė tvirtino, kad baudžiamoji atsakomybė turėtų būti taikoma tik tuomet, kai išnaudojamos visos kitos prevencinės priemonės.

Tuo metu opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentaras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad diskusijoje dėl dekriminalizavimo suplakami pagalbos žmonėms ir baudžiamosios teisės argumentai.

akistata
akistata
akistata
akistata
akistata
akistata