Akistata Nr.46 (2021 m.)

Patėvis „nesuprato“, kad prievartavo vienuolikmetę

Patėvis

Nors apie seksualinį smurtą prieš vaikus kalbama vis daugiau, o visuomenė vis mažiau jį toleruoja, tačiau nukentėjusių vaikų daugėja. Dažniausiai seksualiai išnaudojami mažamečiai iki 14 metų.

Tiesa, specialistai tai, kad seksualinio smurto atvejų prieš vaikus daugėja, sieja ne su augančiu tokių nusikaltimų skaičiumi, o su tuo, kad daugėja profesionalų, gebančių identifikuoti šią smurto prieš vaikus formą. Statistika rodo, kad 70-85 procentais atvejų seksualinį smurtą vaikai patiria artimoje aplinkoje, o skriaudėją vaikas dažniausiai gerai pažįsta ir juo pasitiki – tai giminaitis, bendraamžis, šeimos draugas.

Ypač dažnai nuo tokių žmonių nukenčia patys mažiausieji. Būtent mažamečiai daugiausia laiko praleidžia kartu su tėvais, kartu vyksta pas draugus, dalyvauja įvairiuose pasibuvimuose, šventėse.

Nuskriausti tokį vaiką tėvui ar jo motinos sugyventiniui labai lengva, nes tokie vaikai yra patiklūs. Tad užtenka pasakyti, kad taip daro kiekvienas, kuris myli, ir vaikas patiki.

Kruvinos skerdynės dėl noro įsigyti ginklų

skerdynės

Kai kurie nuteistieji iki gyvos galvos ir po daugelio metų dar nelabai supranta padarę žiaurius nusikaltimus. Net ir atkalėjęs daugiau kaip 20 metų keturių žmonių žudikas Vladimiras Vladimirovas (55 m.) nejaučia kaltės dėl įvykdytų žmogžudysčių.

Tai paaiškėjo, kai Kauno apygardos teismas (KAT) ėmėsi nagrinėti Alytaus pataisos namų, kur šiuo metu atlieka bausmę V. Vladimirovas, teikimą dėl įkalinimo iki gyvos galvos pakeitimo į terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

Socialinio tyrimo išvadoje, kurią gavo teismas, rašoma, kad šis kalinys nejaučia gėdos ar abejonės dėl savo padarytų veiksmų, nesigaili dėl savo praeities nusikalstamo elgesio. Psichologų teigimu, asmuo, nesigailintis dėl nusikalstamo elgesio, negali suvokti atliktų veiksmų nusikalstamo pobūdžio, paskirtą bausmę jis laiko ne pelnyta savo elgesio pasekme, o neteisėtu valstybės prievartos jam taikymu.

Teisėjų kolegija, neskirdama terminuoto laisvės atėmimo V. Vladimirovui, taip pat įvertino ir tai, kad jis atlieka bausmę net už 4 savo kolegų nužudymą.

Ši kraupi žmogžudystė buvo įvykdyta paskutiniais praėjusio tūkstantmečio metais. Akcinės bendrovės „Senukai“ darbuotojai, ankstyvą penktadienio rytą atvykę pakeisti savo kolegų statybinių medžiagų sandėlyje, rado neužrakintus bendrovės teritorijos vartus ir netoli jų stovintį bendrovės apsaugos tarnybos greitojo reagavimo padalinio automobilį „VW Golf“. Pro priekines golfo dureles buvo išvirtęs ekipažo vyresniojo Laimiaus J. (23 m.) kūnas su šautinėmis žaizdomis pakaušyje ir nugaroje. Vyto M. (22 m.) lavonas aptiktas sargų namelyje. Kiek toliau buvo rastas Viktoro E. (53 m.), o galiausiai ir ketvirtosios aukos – Liugardo Č. (65 m.) – lavonai. Visi šie žmonės buvo nušauti.

Gašlumu apkaltintas libanietis neišsisuko

libanietis

Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose paskelbtas nuosprendis Joniškyje gyvenančiam Huseinui Ghazi Huseinui (48 m.), kuris, būdamas darbdaviu, seksualiai priekabiavo prie trijų užkandinės darbuotojų. Teismas libanietį pripažino kaltu ir skyrė subendrintą 6000 eurų (120 MGL) baudą.

Teismas nustatė, kad nuo 2015-ųjų lapkričio iki 2018 metų spalio užkandinės „Alibaba“ direktorius, pasinaudodamas 3 nukentėjusiųjų – jo vadovaujamos įstaigos darbuotojų – tarnybiniu priklausomumu, seksualiai vulgariais veiksmais priekabiavo prie jų. Darbo metu vyras liesdavo savo darbuotojas, tempė rūbus, lietė kūnus ir kitais būdais siekė seksualinio bendravimo su nukentėjusiomis. Pasak nukentėjusiųjų, jų vadovas priekabiavo ne kartą ir tai darė įvairiais veiksmais.

Iš pradžių apie darbdavio elgesį moterys pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, Valstybinei darbo inspekcijai. Jos skundėsi, kad darbdavys telefonu fotografuoja sėdmenis, siuntinėja gašlias nuotraukas, kaišioja rankas už kelnaičių, apžiūrinėja apatinius, rodo savo lyties organą. Viena joniškietė sakė, kad vadovas atsiuntė moters lyties organų atvaizdą, o jos buvo klausiama, ar ji taip pat skuta plaukus.

Skundus išnagrinėjusios valstybinės institucijos darbdavio veiksmuose įžvelgė akivaizdžių nusikaltimo požymių ir kreipėsi į teisėsaugą. Darbo inspekcija galimus „Alibabos“ savininko grasinimus savo darbuotojoms siūlė įvertinti Joniškio policijai, bet tyrėjai nusikaltimo požymių neįžvelgė ir net nepradėjo ikiteisminio tyrimo.

Šiaulių apygardos prokuratūroje, po gauto Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos skundo, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o kavinės savininkui pareikšti įtarimai. Byla, nors ir girgždėdama, pasiekė teismą.

akistata
akistata
akistata
akistata
akistata
akistata