Akistata Nr.43 (2021 m.)

Ateikite vakarienės! Mes jus suvalgysime

Berlyne (Vokietija) teisiamas vidurinės mokyklos matematikos ir chemijos mokytojas Stefanas R. (41 m.), kuris suvalgė elektriką Stefaną T. (44 m.). Vyrai susipažino pažinčių internetinėje svetainėje.

Pernai rugsėjo 5-ąją elektriku montuotoju dirbantis Stefanas išėjo iš savo namų ir dingo. Policija pradėjo jo paiešką, tačiau dingusiojo pėdsakus pavyko aptikti tik tuomet, kai po Berlyno šiaurės rytiniame Pankovo rajone esantį parką bėgiojęs šuo iškasė kaulą. Šuns šeimininkas apie radinį pranešė policijai. Pareigūnai parke rado ir daugiau šviežiai užkastų kaulų. Atlikus teismo ekspertizę paaiškėjo, kad tai – Stefano T. palaikai. Tolesni tyrimai tyrėjus atvedė pas kiek jaunesnį Stefano bendravardį. Išanalizavus svetainės pokalbių išklotines paaiškėjo, kad abu vyrai bendravo elektriko dingimo dienos išvakarėse. Buvo surastas net taksistas, kuris mokytoją nuvežė į pasimatymą.

Pareigūnai, apžiūrėję įtariamojo namus, rūsyje rado vežimėlį ir medicininę kaulų pjaustyklę, taip pat 25 kg natrio hidroksido – kaustinės sodos, tinkamos žmogaus audiniams tirpdyti. Įtariamasis tvirtino, kad soda buvo skirta muilui gaminti.

Šiuo metu Berlyno apygardos teisme vyksta procesas prieš tariamą kanibalą. Mokytojo byla Vokietijoje atgaivino prisiminimus apie Arminą Meivesą, pravarde Rotenburgo kanibalas. Šis žmogėdra 2006 metais buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos. 2001 metais jis nužudė ir suvalgė savo meilužį Berndą Brandesą.

Nors ir siaubinga, žmogienos valgymas (arba kanibalizmas) nėra toks retas reiškinys, kaip mums atrodytų. Kanibalų būta netgi Lietuvoje…

Kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Spalio 15-ąją prasidėjo 2021–2022 metų vilkų medžioklės sezonas, per kurį bus galima sumedžioti 190 vilkų, 15 daugiau nei pernai. Toks limitas nustatytas atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius, apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių ir pastaraisiais metais jų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams.

O ta žala kasmet vis didėja. Lietuvos ūkininkų sąjunga yra suskaičiavusi, kad 2016 metais buvo papjautos 1066 avys, 271 galvijas ir 117 ožkų. Pernai vilkų padaryti nuostoliai jau buvo gerokai didesni: papjautos 1598 avys, 55 ožkos, 215 galvijų (veršelių) ir net 2 arkliai. Daugiausia avių – 384 – pernai nukentėjo spalį, kai vilkai savo vaikus moko medžioti.

Kaip ir kiekvieną rudenį, taip ir šiemet vėl daugėja pranešimų apie ilgomis tamsiomis rudens naktimis siautėjančius vilkus, kurie pjauna ne tik avis, galvijus, tačiau ir savo artimiausius giminaičius – šunis.

Europos Havajuose siaučia serijinis žudikas?

Šiuo metu tarp lietuvių itin išpopuliarėjusi atostogų kryptis – Atlanto vandenyne esanti Madeiros sala. Portugalijai priklausanti sala neretai vadinama Europos Havajais ar Amžinojo pavasario šalimi. Vis tik šie metai Madeiroje atostogaujantiems turistams nėra itin palankūs, ir ne tik dėl visą pasaulį kaustančio COVID-19 viruso… Per metus saloje pradingo jau 3 turistai, kurių nei gyvų, nei mirusių niekaip nepavyksta rasti, o tai pakurstė kalbas apie saloje siaučiantį serijinį žudiką.

Rudens pavojai vairuotojams tamsiuoju paros metu

Vairuotojai žino – važiuoti tamsiu paros metu, o ypač, kai lyja ir šlapia nėra labai malonu: tenka būti gerokai atidesniems, kad nekliudytum staiga iš tamsos išnirusio dviratininko, pėsčiojo ar ratą besikeičiančio vairuotojo. O ruduo dar toks metas, beje, kaip ir pavasaris, kai padidėja tikimybė susidurti su į kelią išbėgusiu laukiniu gyvūnu – mat prasideda jų tuoktuvės.

Paprastai laukiniai gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, be to gyvūnai, ypač stirnos, vis dažniau atklysta į miestus, miestelius ar gyvenvietes.

Lietuvos kelių policijos tarnyba pranešė, kad šiais metais užregistruota jau daugiau nei 3540 eismo įvykių, kai susidurta su gyvūnais.

akistata
akistata
akistata
akistata
akistata
akistata