Akistata Nr.29 (2021 m.)

Svetimus pinigus švaistė kaip savus

Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl buvusio Ūkio banko didelės vertės turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų pareikšti 12 asmenų, veikusių suburtoje organizuotoje grupėje. Tarp jų – Ūkio banko pagrindinis akcininkas Vladimiras Romanovas (74 m.), o taip pat stebėtojų tarybos, valdybos, paskolų komiteto pirmininkai ir nariai, filialo vadovybė ir asmenys, susiję su banko turto iššvaistymu, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimu.

Ikiteisminis tyrimas Ūkio banko byloje buvo pradėtas 2013 metais iš Lietuvos banko gavus informaciją apie įtartinus sandorius. Ūkio bankas 2013 metų vasarį buvo pripažintas nemokiu, o tų pačių metų gegužę jam iškelta bankroto byla. Iki Ūkio banko veiklos sustabdymo didžiausias banko akcininkas buvo V. Romanovas, valdęs 65 proc. akcinio kapitalo. 2013 metų gegužę jis išvyko į Rusiją, buvo paskelbta jo tarptautinė paieška. 2015 metų balandį jis buvo sulaikytas Maskvoje, bet netrukus paleistas į laisvę, o tų pačių metų rugpjūtį Rusija informavo, kad V. Romanovui suteiktas prieglobstis. 2018-ųjų birželį V. Romanovą Lietuvoje nuspręsta teisti už akių, jam nedalyvaujant teismo procese. V. Romanovui išaiškintos įtariamojo teisės, kreiptasi, kad jis atvyktų į Lietuvą, tačiau tai mažai tikėtina, todėl teisminis procesas taip pat turėtų vykti jam nedalyvaujant.

Spaudoje nuolat pasirodo įvairios informacijos apie V. Romanovą, interviu jis yra davęs ir Lietuvos žiniasklaidai. Šių metų pradžioje Rusijos valstybinė televizija rodė reportažą apie tai, kad V. Romanovas, kaip jį pristatė televizija, buvęs Lietuvos verslininkas, netekęs privataus banko, gamyklų, futbolo klubų, prie Maskvos esančiame Nikulskojos kaime pastatė atominio povandeninio laivo K-19 denį.

Po ukrainietės kerų britas liko prie suskilusios geldos

Britas Džeimsas (52 m.), dirbantis vienoje labdaringoje organizacijoje, dabar pats save laiko idiotu. O tą dieną, kai atvažiavo į Odesoje surengtas savo su jauna ukrainiete vestuves, galvojo, kad yra pats laimingiausias žmogus pasaulyje.

Vestuvės vyko viloje „Otrada“, esančioje ant Juodosios jūros kranto. Tos akimirkos Džeimsas laukė kelis mėnesius. Išlipęs iš automobilio vyras nuskubėjo prie jo laukiančios 20 metų jaunesnės gražuolės blondinės Irinos. Šalia jos stovėjo, bent jau taip galvojo Džeimsas, jos tėvai, kiek toliau 60 pasipuošusių svečių. Vilos terasoje matėsi vaišėmis nukloti stalai. Kai Džeimsas artėjo prie jaunosios, pasigirdo plojimai. Dar valandėlė kita ir jaunieji vienas kitam prisiekė amžiną meilę. Bet toji priesaikos akimirka virto tragedija Džeimsui.

Pirmąją naktį jis praleido ne su mylimąja, o vienišas ligoninės lovoje. Manoma, kad buvo apnuodytas. Vestuvės jam kainavo ketvirtį milijono eurų, jis turėjo progos įsitikinti, kokia korumpuota yra Ukrainos teisėsaugos sistema.

Apie tai, kaip ukrainietė apsuko britui galvą, iškėlė netikras vestuves ir išviliojo šimtus tūkstančių eurų, skaitykite 29-ajame „Akistatos“ numeryje.

Merginos budeliams prabangų gyvenimą teks kurtis kameroje

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atmetė plungiškės Ievos S. (26 m.) žudikų skundus: lieka galioti griežtos bausmės, kurias jiems skyrė Lietuvos apeliacinis teismas (LApT).

Praėjo jau ketveri metai nuo žiauraus nusikaltimo, kuris patekusio į pačių skandalingiausių nužudymų Lietuvoje istoriją.

Šis nusikaltimas buvo įvykdytas 2017-ųjų kovo 5-osios vėlų vakarą – pradėtas greitkelyje Klaipėda-Kaunas-Vilnius, o užbaigtas po kelių valandų miške, Kėdainių rajone. Čia Ieva S. buvo nužudyta ir „palaidota“ pačių žudikų iškastoje duobėje. Merginos kūnas po aktyvių paieškų buvo aptiktas kovo 10-ąją.

Istorijos pradžia šioje rezonansinėje byloje prasidėjo dar anksčiau – bene 2016-ųjų pavasarį, kai bedarbis, kartą jau teistas romas Karolis Bieliauskas (27 m.), trokšdamas kuo prabangiau gyventi, subūrė organizuotą grupę su savo pusbroliais: Leonu (29 m., 6 k. teistas) ir dar neteistu Mantu (28 m.) Bieliauskais bei kraštiečiu Tomu Zagursku (27 m.). Tai paaiškėjo tiriant plungiškės Ievos S. nužudymo bylą, kai suimti vaikinai prisipažino, jog 2016-ųjų balandžio pradžioje jie apiplėšė du Latvijos piliečius, tądien savo įmonės automobiliu „VW Passat“ iš Rygos važiavusius į parodą Vokietijoje. Iki tol šis latvių apiplėšimas, įvykdytas Kauno rajone, buvo likęs neištirtas.

Ar po latvių apiplėšimo kelyje trys vyrukai įvykdė daugiau panašių nusikaltimų, nebuvo nustatyta – būta tik kalbų. O tragedija 2017-ųjų kovo pradžioje atskleidė, kad pusbroliai Bieliauskai išties „specializavosi“ toliau…

akistata
akistata
akistata
akistata
akistata
akistata