Akistata Nr.26 (2021 m.)

Nuo negandų saugantis dieviškasis kupolas nepadėjo jo kūrėjai

Sankt Peterburge, Maskvos rajono teisme, vyksta magiškas paslaugas teikusios lietuvės Gaivos Tichomirovos (53 m.) teismas. „Kelio ordino“ įkūrėja ir vadovė, o taip pat jos artimiausia padėjėja Tatjana Baranova (45 m.) Rusijoje kaltinamos sukčiavimu stambiu mastu.

Tichomirovai, kuri dar vadinama didžiąja magistre Reika, taip pat dar Tėja, Oksaja, Antaja ir net Hariu Poteriu, kaltinimai pateikti net 12 epizodų, o jos padėjėjai T. Baranovai, kurią sekėjai vadina Tairis, – 2 epizoduose. Rusijos Federacijos baudžiamajame kodekse už sukčiavimą stambiu mastu numatytas laisvės atėmimas iki 10 metų.

Įtarimai sukčiavimu buvo pateikti ir magistrės sūnui, savamoksliui psichologui Vladui Plesevičiui (29 m.), kuris, pasak motinos, yra „Jėzaus Kristaus vietininkas žemėje“, didžiosios magistrės dukrai bei titulo paveldėtojai Alinai Tichomirovai (22 m.), kuri ordine vadinama Tėja, ordino iždininkui Rustamui Rasulevui (46 m.), kurio dieviškasis vardas Kraisas, taip pat Tikrąja Realybe vadinamai Marinai Melnikovai, ordino bankininkei Tamarai Kijiski ir vienos Sankt Peterburgo ligoninės gydytojai Veronikai Sazonovai. Tačiau kol kas teisme atsidūrė tik Reika ir Tairis. Visų kitų byla išskirta ir vyksta tyrimas.

Baudžiamoji byla G. Tichomirovai ir jos sekėjams buvo iškelta 2019 metų rugpjūtį. Kratos „Kelio ordino“ valdose buvo atliktos pernai vasario 18-ąją. Tą dieną specialiojo dalinio SOBR pareigūnai, šturmavo kelis objektus Sankt Peterburge: butus, sodybą netoli didmiesčio, arklides „Auksinis mustangas“, esančias Aropakuzo kaime. Filmuotoje medžiagoje, kuri buvo patalpinta internete, matyti, kaip pareigūnai traukia galimus įkalčius – 60 peilių, viduramžių kalavijų reprodukcijas. Vis dėlto labiausiai į akis krito amuletai, papuošalai, kailiai, ceremoniniai apdarai, skulptūrėlės ir šūsnys ezoterinės literatūros. Pareigūnai taip pat rado milijoną rublių ir 1500 eurų, 7 antspaudus, 130 ampulių raminamųjų vaistų ir 3 stiklainius su neaiškiu skysčiu.

Magistrė buvo sulaikyta be jokio pasipriešinimo ir net nemėgino teleportuotis, nors šiaip ordino nariai teigia, kad jie tai daryti moka.

Sukčiai, imituodami avarijas, atakuoja draudikus

Tyčia sukelti eismo įvykiai, siekiant pasipelnyti, ganėtinai dažnai pasitaikantys sukčiavimo atvejai. Už tai gresia baudžiamoji atsakomybė ir jau yra nuteistas ne vienas sukčius.

Štai šiomis dienomis Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimai sukčiavusios ir iš draudimo įmonių neteisėtai išmokas gavusios šiauliečių šeimos. Įtarimai pareikšti vyrui (42 m.), jo motinai (69 m.) ir žmonai (39 m.) bei pastarosios vadovaujamai įmonei. Visi jie įtariami sukčiavimu, o vyras dar ir netikrų dokumentų gaminimu bei neteisėtu spaudo panaudojimu.

Bendrovės nuolat sulaukdavo kaltinamojo, jo žmonos bei motinos pranešimų apie eismo įvykiuose apgadintus automobilius. Nustatyta, kad per dvejus metus draudimo bendrovėms buvo pateikta 17 melagingų pranešimų apie nebūtus eismo įvykius.

Palėpėje augino kanapes ir vogė elektrą

Daktarų pavardė niekaip neišnyksta iš Lietuvos kriminalinių kronikų. Kaunietis Henrikas Daktaras (63 m.), dar žinomas kaip Henytė, šiuo metu atlieka laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę, bet dabar tenka kalbėti apie šiaulietį Dangį Daktarą (44 m.), kuris neseniai išklausė Šiaulių apygardos teismo (ŠAT) nuosprendį. Kartu su juo buvo teisiama ir jo motina Irena Daktarienė (69 m.) bei žmona Indrė Daktarė (41 m.).

Sūnus ir motina buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, neteisėtai augino labai didelį kiekį kanapių, turėdami tikslą jas platinti, taip pat neteisėtai naudojosi elektros energija. I. Daktarei buvo pateikti kaltinimai neteisėtai disponavus kanapėmis, turint tikslą jas platinti. Išplatinęs pranešimą apie šios šeimos teismą, ŠAT pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytautas Jončas jį pavadino „Palėpės kanapių“ byla. Ir tai neatsitiktinai – daugelis narkotinių medžiagų platintojų jas augina palėpėse ir visomis išgalėmis stengiasi, kad apie tai niekas nesužinotų. O šiauliečiai Daktarai elgėsi neregėtai įžūliai – jie neteisėtai prisijungė prie AB „Lietuvos energijos tiekimas“ elektros tinklo ir kanapių plantacijai naudojo elektros energiją, už kurią nemokėjo. Energetikai suskaičiavo, kad plantacijos apšvietimui buvo pavogta elektros už 7000 eurų.