Akistata Nr.13 (2021 m.)

Įsiutusį žmogžudį sutramdė ne kaimynai, o dvylikametė

Lietuvos apeliacinis teismas (LApT) nutarė, jog savo buvusią mylimąją ketinusiam nužudyti alytiškiui Aleksandrui Marinui (48 m.) užteks 7 metų nelaisvės bausmės. Šio teismo teisėjų kolegija netenkino skundo, argumentuodama, jog pirmosios instancijos teismas teisingai sudėliojo kruvino išpuolio aplinkybes ir tinkamai įvertino kaltininko atsakomybę.

Marinas su Adele (vardas pakeistas) buvo pažįstamas nuo vaikystės. Šalia vienas kito gyveno, mokėsi toje pačioje mokykloje ir net vienoje klasėje. Baigęs mokyklą Aleksandras išvyko iš Lietuvos ir Rusijoje baigė aukštąją desantininkų mokyklą.

Su savo vaikystės drauge Adele Aleksandras susitiko atsitiktinai – 2017 metų rudenį. Pasikalbėję ir pasidžiaugę vienas kitu, buvę klasiokai apsikeitė telefono numeriais, pradėjo bendrauti, tačiau vėliau santykiai nutrūko.

2019 metų birželio 27-osios vakarą girtas (2, 22 prom.) A. Marinas atsliūkino prie Adelės namo. Ne, ne per duris, ne draugiškai pasikalbėti. Vyras stvėrė nuo žemės akmenį, kuriuo iškūlė Adelės buto lango dvigubo stiklo paketą. Per išdaužtą langą gerai treniruotas, nors ir girtas desantininkas įsliuogė į Adelės virtuvę ir pačiupo patį didžiausią – geležtės ilgis 19,5 cm – ten buvusį peilį.

Išgirdusi dūžtančius stiklus buto savininkė atbėgo į virtuvę, o įjungusi šviesą pamatė grėsmingai nusiteikusį Aleksandrą. Adelė šūktelėjo savo nepilnametei dukrai, kad ši kviestų policiją ir užsirakintų kambaryje, o pati išbėgo į laiptinę kviesti pagalbos.

Kadangi į lauką išbėgti negalėjo, nes laiptinės durys buvo užrakintos, moteris puolė viršutinių aukštų link. Tačiau čia ją pasivijo ir, sučiupęs už kojos, pargriovė taip vadinamu šefo peiliu ginkluotas A. Marinas.

Moteris klykė, priešinosi ir stengėsi ištrūkti iš sužvėrėjusio Aleksandro rankų. O šis rusiškai rėkė: „Man nusispjaut, kad sėsiu už grotų 15 metų, bet tave vis tiek užmušiu!“ ir vis stengėsi pataikyti į gyvybiškai svarbias kūno vietas.

Išgirdę paniškus riksmus, vienas po kito į koridorių galvas iškišo kaimynai, tačiau pamatę A. Marino rankose didžiulį peilį ir išgirdę jo grasinimą, kad visus papjaus, lyg pelės šmurkštelėjo už durų kviesti policijos.

Užtat į kruviną kovą stoti nepabijojo Adelės dukra.

Šiaulių erelį už vagystę teis Vokietijoje

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sulaikė Vokietijos teisėsaugos ieškomą šiaulietį Aimantą Kočiurovą (36 m.). Pagal Europos arešto orderį ieškomas Šiaulių gyventojas stos prieš Niurnbergo teismą ir turės atsakyti už Vokietijoje įvykdytus nusikaltimus.

Vokietijos policija A. Kočiurovo paiešką paskelbė 2016 metais, tačiau iki šiol vyrui pavyko gan sėkmingai slapstytis. Vis tik kovo viduryje Šiaulių policininkai pastebėjo jį važiuojantį automobiliu „VW Touareg“ ir sulaikė.

Šiaulietis buvo ieškomas dėl dar su vienu šiauliečiu Saksonijos žemėje padaryto įsibrovimo į gyvenamąsias patalpas ir vagystės iš jų. Jis kaltinamas, kad kartu su bendrininku, išdaužę stiklines terasos duris, pateko į namo vidų ir pagrobė 60 000 eurų bei įvairių papuošalų. Pagrobtų laikrodžių, žiedų, apyrankių, grandinėlių ir auskarų vertė siekė 210 000 eurų. Patirtą turtinę žala dėl turto sugadinimo, padaryto įsibrovimo metu, šeimininkai įvertino dar 10 000 eurų.

Kočiurovas, matyt, vylėsi, kad gimtinėje jam pavyks pasislėpti nuo Vokietijos teisėsaugos ir išvengti atsakomybės už svečioje šalyje padarytą nusikaltimą. Tačiau iliuzijas išsklaidė Šiaulių pareigūnai, kuriems tiek Aimantas, tiek jo tėvas Lietuvos kovinės savigynos čempionas Michailas Kočiurovas, pravarde Miša, yra labai gerai pažįstami.

Policininkas taip tvatino lazda, jog  sulaužė šonkaulius

Nors Policijos veiklos įstatyme nustatyta, kad policijos pareigūnas turi teisę panaudoti prievartą, kai būtina užkirsti kelią teisės pažeidimams, tačiau nereti atvejai, kai sulaikant pažeidėjus pareigūnai apkaltinami viršiję savo įgaliojimus.

Neseniai didelį rezonansą sukėlė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalintas vaizdo įrašas, kuriame buvo užfiksuoti Patrulių rinktinės pareigūnų Vitalijaus Vaitkevičiaus ir Livijaus Saukevičiaus veiksmai, jiems nuvykus pagal iškvietimą į Architektų gatvėje (Vilnius) esantį butą.

Vaizdo įraše matyti, kaip vieną vyrą pareigūnai paguldo veidu žemyn, o kitas, nevykdęs pareigūnų reikalavimų, gauna smūgį teleskopine lazda. Kilus susistumdymui patruliams teko panaudoti ir dujas. Vaizdo įraše matyti, kaip bute buvusi jauna moteris ima šaukti, o išėjusi į balkoną, ji pasako „man labai degina akis, leiskite pabūti čia“.

Dėl šio įvykio triukšmadariai kreipėsi į prokuratūrą. Tačiau prokurorai nustatė, kad policininkai elgėsi teisėtai: atlikus tyrimą, priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Tarnybinį patikrinimą atlikę policijos Imuniteto tarnybos tyrėjai, nustatė, kad sulaikant asmenis, buvo padarytos tam tikros taktinės klaidos, už tai vienam iš pareigūnų ‒ V. Vaitkevičiui – skirta tarnybinė nuobauda – pastaba.

Visai kitaip triukšmadario sulaikymas baigėsi Zarasuose. Nors tai įvyko 2019 metų liepos 26-ąją, tačiau galutinį verdiktą Panevėžio apygardos teismas (PAT) paskelbė tik šiemet vasario pabaigoje.

Akistata
Akistata
Akistata
Akistata
Akistata