Akistata Nr.07 (2021 m.)

Brolių Tokerių odisėja po narkotikų pasaulį (1)

po narkotikų pasaulį

Jei prieš 13 metų už rekordinio narkotikų kiekio laikymą ir urminę prekybą kvaišalais teisme Andrejus Tokeris (40 m.) kaip įmanydamas bandė išsisukti, tai dabar už tokį pat nusikaltimą teisiamas vyras pripažino savo kaltę ir papasakojo, kaip gamino ir pardavinėjo įvairius narkotikus. Kauno apygardos teismas (KAT) recidyvistui buvo griežtas ir skyrė subendrintą 13 metų laisvės atėmimo bausmę.

Pripažindamas savo kaltę, narkotinių bei psichotropinių medžiagų gamintojas, matyt, tikėjosi mažesnės bausmės, tačiau Baudžiamasis kodeksas už labai didelio kiekio narkotikų platinimą numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų. Jei teismas būtų sumavęs A. Tokeriui skirtas bausmes už kiekvieną nusikalstamą veiką, kaip tai daroma, pavyzdžiui, JAV, tai vyras už grotų būtų pasiųstas 41 metams. Už tris narkotikų gamybos ir platinimo epizodus jam buvo skirta po 11 metų ir dar po 4 metus už du kontrabandos atvejus.

Pripažindamas kaltę ir papasakodamas pareigūnams apie atvejus, kurių šie net nežinojo, A. Tokeris laimėjo tik tiek, kad praleidęs areštinėje 3 mėnesius, buvo paleistas į laisvę už 15 000 eurų užstatą ir nuosprendžio įsiteisėjimo lauks namuose. O tai dar gali užtrukti, nes KAT nuosprendį A. Tokeris apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui, o šiame teisme kai kurių bylų nagrinėjimas tęsiasi ir po keletą metų.

Sniegas ilgam paslėpė medikės kūną

Sniegas ilgam paslėpė

Visą parą iš dangaus krentantis sniegas ir daugiau kaip 20 laipsnių šalčio priminė, kad žiema niekur nedingo ir gali pridaryti nemažai problemų. Savo kailiu jas labiausiai pajuto tie dešimtys tūkstančių Vilniaus, Alytaus, Kauno ir kitų regionų gyventojų, kuriems sausio pabaigoje buvo sutrikęs elektros tiekimas. Kai kurių regionų gyventojams galvos skausmu tapo ir užpustyti keliai.

Regioniniai ir rajoniniai keliai išliko pravažiuojami, tačiau vietinių valyti kelininkai nespėjo. Valyti kelius pasamdytos įmonės, pagal sutartis turinčios tai padaryti per 3 dienas, to padaryti nesugebėjo, nes snygis buvo toks, kad keliai po valandos vėl atrodė lyg nevalyti. Prasčiausia buvo specialiosioms tarnyboms – mat įvykus nelaimei joms teko brautis ir per pusnis.

Medikams tikru išbandymu tapo atokiuose vienkiemiuose gyvenančių ligonių lankymas – greitosios automobiliai klimpo pusnyse. Jiems į pagalbą skubėjo ugniagesiai gelbėtojai – visos gelbėjimo operacijos baigėsi laimingai. Tačiau Lietuvoje būta ir skaudžios nelaimės, kai felčerė, skubėjusi į pagalbą gimdyvei, žuvo sniege.

Sąmokslo teorijos: Fukušimą susprogdino žydai?

Sąmokslo teorijos

Sąmokslo teorijos nuo seno masina žmones. Turbūt ne vienas yra girdėjęs apie esą kenksmingą 5G ryšį, kurį esą paleido Jungtinių Amerikos Valstijų politikai, kad galėtų valdyti žmones, ir apie driežažmogius, valdančius pasaulį. Pastaruoju metu daugiausiai sąmokslo teorijų sklinda apie COVID-19, esą paskleisdami virusą kinai norėjo išnaikinti dalį pasaulio žmonių… Tokios keistos teorijos kyla po kiekvienos didesnės nelaimės.

Akistata
Akistata
Akistata Nr06
Akistata Nr05
Akistata Nr04