Akistata Nr.02 (2021 m.)

Žiauriam žudikui tarpininkavo ir kalėjimo kapelionas

žudikui

Už itin žiaurų 3 asmenų, tarp kurių buvo ir nėščia moteris, nužudymą mirties bausme, kuri vėliau buvo pakeista įkalinimu iki gyvos galvos, nuteistas Egidijus Petrauskas (53 m.) prieš pat Naujuosius sulaukė geros žinios iš Lietuvos Apeliacinio Teismo (LApT).

Kauno apygardos teismas (KAT) jau du kartus buvo atmetęs Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teikimą pakeisti E. Petrauskui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę terminuota laisvės atėmimo bausme. 2019 metais teismas  nusprendė, kad teigiamai E. Petrauską charakterizuojančių duomenų visuma dar neleidžia skirti jam terminuotos laisvės atėmimo bausmės, o pernai spalio 5-ąją KAT pataisos namų teikimo netenkino, konstatavęs, kad nuteistojo elgesio korekcija laisvės atėmimo bausmę vykdančioje institucijoje nėra ypatingai žymi.

Petrauskas šią nutartį apskundė LApT teigdamas, kad ne kartą kreipęsis į pataisos namų resocializacijos pareigūnus, kurie vertina nuteistųjų pakartotinio nusikalstamo elgesio riziką vadovaudamiesi OASys metodika, prašydamas išaiškinti, kaip jis galėtų sumažinti balus skyriuose „Gyvenimo stilius ir draugai“ bei „Mąstymas ir elgesys“.

Įgyvendinti seksualines fantazijas su nepilnamete – draudžiama

fantazijas

Socialiniai tinklai tapę neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Juose mes bendraujame su draugais, dalinamės informacija, susipažįstame. Tačiau jau ne kartą esame rašę, kad virtualios pažintys neretai baigiasi ne nuoširdžia draugyste, o nepataisoma tragedija. Ypač, – kai socialinių tinklų naršytojai – nepilnamečiai.

Ši, atrodo, nekaltai prasidėjusi dviejų jaunų žmonių pažinties istorija pavirto kriminaline, kai 2019 metų sausio pabaigoje vienų globos namų auklėtinė Vaida (15 m.) pakliuvo į ligoninę dėl neįprastos traumosmakšties skliauto plyšimo ir gausaus kraujavimo. Medikai, įtarę, kad mergaitė gali būti seksualiai išnaudota, savo nuogąstavimais pasidalijo su policijos pareigūnais bei vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistais. Pasikalbėjus su Vaida, buvo nutarta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Sūnus paklydėlis gali būti nuteistas už akių

Sūnus

Vilniaus apygardos prokuratūra pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą dėl sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, kurių padarymu yra įtariamas šiuo metu Rusijoje laisvės atėmimo bausmę atliekantis Romas Zamolskis (51 m.).

Lietuvoje R. Zamolskis, pravarde Zamas, ilgą laiką buvo labiausiai ieškomas nusikaltėlis. Įtariama, kad jis su bendrais nužudė ar pasikėsino nužudyti kelis žmones, plėšikavo. 2001 metais per įkaitų dramą Panevėžyje R. Zamolskis dingo be pėdsakų. Tais metais buvo paskelbta jo tarptautinė paieška. Nuo to laiko sekliai ne kartą buvo apčiuopę jo pėdsakus, tačiau šis vis pasprukdavo. Jis nuo pat jaunų dienų turėjo talentą pasislėpti taip, kad niekas nerastų.

Dabar spaudoje vėl buvo prisiminti R. Zamolskio juodi darbeliai, padaryti jau šiame šimtmetyje. Tačiau jis pareigūnams žinomas gerokai seniau.

Akistata Nr03
Akistata Nr02
Akistata Nr01
Akistata Nr63
Akistata Nr62
Akistata Nr61