Moters savaitgalis Nr.47 (2020m.)

Seras Anthony Hopkinsas: „Aš buvau paprasčiausias kvailys. Užtat tapau aktoriumi“

  • Geriausi iš mūsų subręsta vėlai. Mokykloje aš buvau idiotas. Dabar tai vadinama disleksija arba dėmesio sutrikimu. O aš buvau paprasčiausias kvailys. Užtat tapau aktoriumi.
  • Mano gyvenimiška filosofija tokia: visada turi suvokti, kiek daug gali nuveikti vien iš paniekos sau. Kad ir ką darydavau jaunystėje, visi sakė: „Tu beviltiškas.“ Tėvas sakė: „Beviltiškas“, bendraamžiai sakė: „Beviltiškas.“ Todėl viskas, kas vėliau man nutiko gyvenime, tapo dideliu atradimu.
  • Kadaise gėriau viską, kas liejasi. Dabar niekas negeria, nerūko ir nevalgo angliavandenių. Keista, bet džiaugiuosi, jog buvau alkoholikas. Žinoma, gaila, kad dėl to kentėjo kiti. Bet pabūti alkoholiko kailyje – pritrenkiamai turtinga gyvenimo patirtis. Aš bijojau nuvilti visuotinius lūkesčius. Visada buvau linkęs į depresiją. Velse gerti saikingai – normalu. Kol buvau jaunas, alkoholis didelės žalos nedarė; aš praradau kontrolę, kai atsidūriau Amerikoje. Tada pasiekiau bedugnės kraštą.
  • Nieko neprašyk, nesitikėk ir viską priimk ramiai. Aš taip manau: kad ir ką žmonės apie mane kalba bei galvoja, man tas pats. Esu, koks esu, darau, ką darau. Šiame nuostabiame gyvenimo žaidime nėra ko laimėti nei ko prarasti. Čia nereikia nieko įrodinėti. Nereikia nertis iš kailio – o kam? Todėl kad iš esmės esi niekas ir visada buvai niekas. Maždaug prieš 10 metų, kai sėdėjau viename Romos viešbutyje apimtas didžiulės depresijos, kartojau sau tai kaip burtažodžius. Nuo to laiko mano gyvenime įvyko daug nuostabių dalykų.

 

Kai nerimas ir nežinomybė veda iš proto

Skaitytoja Janina dalijasi savo išgyvenimais: „Šiaip taip išgyvenau pavasarinį karantiną, turėdama vilties, kad viskas baigsis, ateis vasara. Net pamiršau, kad buvo taip blogai. Bet dabartiniai draudimai, apribojimai, dideli sergančiųjų skaičiai smogė nauja banga… Gyvenu viena, esu jau vadinamojo rizikingo amžiaus, todėl nei pati skatinu, nei kiti nori su manimi turėti kokių kontaktų. Geriausia, ką galiu sau leisti, tai nueiti į parduotuvę, pasidairyti, pasijusti gyvenanti tarp žmonių. Dar – pakalbėti telefonu su vaikais ar drauge, nors tie pokalbiai irgi pilni svarstymų, kas bus. O toliau – vėl tas pats… televizorius, žinios, baimė ir vienatvė…“

O ką galime padaryti, ką galime pakeisti, kad jaustumės nors kiek tvirtesni ir ramesni, laukdami pandemijos pabaigos?

Vienas pačių lengviausių būdų jaustis geriau – riboti neigiamų naujienų srautą. Nuolatinis ir gausus informacijos apie pandemiją kiekis gali sukelti daug nerimo, todėl tiesiog atsitraukite nuo negatyvaus srauto. Vietoje įprastų rytinių žinių verčiau paklausykite muzikos, atlikite mankštą ar tiesiog sąmoningai paieškokite kitokių – pozityvesnių – naujienų. O jų pasaulyje tikrai yra, nes nors pandemija visai šalia, gyvenimas nesustojo. Žmonės tuokiasi, gimdo vaikus, tapo paveikslus, stato bažnyčias, kuria bendruomenes, tad tikrai rasite, kas jus sudomins.

Tiesa ir mitai apie žilus plaukus

Kodėl plaukai ima žilti? Ar tiesa, kad išrovus vieną žilą plauką jo vietoje užauga septyni nauji žili plaukai? Kodėl žilsta jauni žmonės? Taigi, tiesa ir mitai apie žilus plaukus.

1 Plaukai pradeda žilti, kai mes tampame vyresnės.

TAIP ir NE. Plaukai žyla dėl melanino hormono trūkumo. Šis hormonas suteikia plaukams spalvą. Kiekvieno žmogaus organizmas pasigamina skirtingą šio hormono kiekį ir tik sau būdingu ritmu. Todėl kai kurie žmonės pradeda žilti sulaukę vos 5 metų, o kiti ir po 50 metų neturi nė vieno žilo plauko.

2 Žili plaukai auga greičiau.

TAIP ir NE. Buvo atlikti tyrimai, kuriais nustatyta, kad žili plaukai auga greičiau nei paprasti, t. y. su spalvos pigmentu. Tačiau kai kurie tyrinėtojai skelbia, kad jų augimo greitis beveik nepakinta arba netgi sulėtėja, jei lygintume su kitais žmogaus gyvenimo periodais.

3 Žilstame dėl streso. 

NE. Nerasta jokio tiesioginio ryšio tarp streso ir žilų plaukų atsiradimo. Nėra jokių įrodymų, kad jeigu šiandien labai susinervinsime, tai rytoj atsiras žilų plaukų. Kiekvienas žmogus per savo gyvenimą ne kartą patiria didelį ir stiprų stresą, tačiau tikrai dėl to nepražyla. Ko gero, daug lemia genetinis ryšys: jeigu tėvai anksti pražilo, tai greičiausiai ir jūs anksti pradėsite žilti.

4.Žili plaukai yra pilkos spalvos.

NE. Žilų ir tamsių plaukų derinys sukuria optinę iliuziją, dėl kurios jie atrodo pilki. Tačiau iš tikrųjų žili plaukai yra geltonos spalvos, o ne baltos ar pilkos. Jie gali būti arba labiau balkšvi, arba labiau gelsvi.

Moters savaitgalis Nr48
Kalėdos
Moters savaitgalis Nr47
Moters savaitgalis Nr46
Moters savaitgalis, švenčių belaukiant
Moters savaitgalis Nr45