VEIDAI
Vienam kartui atgimstanti KARALIŠKA ERDVĖ: „Tai bus duoklė gerbėjams“
Gruodžio 7-ąją muzikinę padangę sudrebins legendinės šokių muzikos grupės atsikūrimas – „Karališka erdvė“ į sceną žengs, kaip pati sako, „atiduoti duoklės savo gerbėjams“. Visgi ir po 22 metų grupės dainų klausosi ne tik to laiko gerbėjai, jos pasiekia ir naujų klausytojų širdis.
Apie grupės pradžią, pabaigą ir vienintelį atgimimą „Žalgirio“ arenoje pasidalijo grupės nariai Linas Domeikis ir Neringa Levulienė.
Kalbėjosi ir parengė Rasa Markevičienė
Su kokiais iššūkiais tekdavo susidurti – gi koncertuoti pradėjote būdami dar visai vaikai? Pavyzdžiui, kaip tvarkėtės su mokykline veikla?
NERINGA: Labai gerai pastebėta – tie pirmieji iššūkiai tikriausiai ir buvo susiję su mokykla, kaip ją suderinti su muzikine veikla. Kiek pamenu, koncertai ir įvairūs filmavimai „užsisuko“ išleidus pirmą albumą, ar ne, Linai? (Linas: Taip, taip.) Pamokos, aišku, nukentėjo. Atsirado simpatijos ir antipatijos tarp mokytojų (juokiasi). Jausdavome kartais, kad kažkur paskriaudžia, kažkur palaiko.
LINAS: Taip, bet taip pat aktuali tema buvo ir finansai (Neringa: Taip!) Įrašai kainavo, o mes labai stengėmės, kad jie nebūtų apmokami iš tėvų kišenės. Buvo nedidelių, simbolinių paskolų, bet labai stengėmės tą biudžetą kontroliuoti, o kiek uždirbdavome iš pirmų koncertų, absoliučiai viską skirdavome įrašų studijai, įvaizdžiui ir pan. Be abejo, mokslai, mokslai… Mes mokydavomės traukinyje.
NERINGA: Taip buvo pradžioje, o dabar atsimink 12 klasę (juokiasi).
LINAS: O taip, taip… Mes startavome 10 klasėje, iki egzaminų buvo likę dar 2 metai. Visą tą laiką mūsų veiklą reikėjo derinti su mokslais.
O kaip pavyko egzaminai?
LINAS: Mums su Neringa tai gerai.
NERINGA. Na, bet tik „gerai“ – ne „puikiai“. Bet tau, Linai, gal ir puikiai?
LINAS: Ne ne ne… Dabar pagalvojau, kaip kitaip galėjo viskas susiklostyti, jei kai kurių mokytojų sprendimai, egzaminų vertinimas būtų buvę kitokie (Neringa: Tiesa…). Kiek galėjome pasiekti, kitur mokytis … Taip, šiek tiek nukentėjo, bet nieko nesigailiu.
Linai, kelis kartus paminėjote „nesigailiu“, „neišsižadėčiau“, o kaip Jūs, Neringa, ar visą tą laikotarpį apžvelgdama galėtumėte pasakyti tą patį?
NERINGA: Aš irgi turbūt nieko nekeisčiau. Labai džiaugiuosi, kad grupėje buvau tarp berniukų, kurie labai mane saugojo ir visaip stengėsi, kad kuo mažiau kažkokių neigiamų dalykų nutiktų, kad kritikos, apkalbėjimo kuo mažiau girdėčiau. Labiausiai ir atsimenu, kaip fainai ir kaip saugiai aš jaučiausi tarp jų. Buvo vos ne sutartis su mano tėvais sudaryta, kad mane reikia labai saugoti. Kažkokie minusai, matyt, jau išsitrynę, o kadangi atsimenu vien gerus dalykus, tai nieko ir nekeisčiau.
LINAS: Dar papildysiu Neringą. Labai ačiū jos tėveliams ir ypač mamytei Irenai. Atsimenu, kai reikėjo važiuoti į pirmą koncertą, aš atėjau pas Neringą į namus ir sakau: teta, mes čia taip… O ji sako: aš viską žinau, bet nuo šios minutės tu esi visiškai atsakingas už Neringą ir, jeigu jai kas blogo atsitiks, tu būsi atsakingas. Tai ir buvo susitarimas, dėl kurio Neringa galėjo važiuoti į koncertus.
…
NUMERIO TEMA
Tos saldžios fantazijos išlošti milijoną
Galimybė tapti milijonieriumi ar išlošti kokią kitą solidžią pinigų sumelę kursto fantazijas, kaip atrodytų gyvenimas, kai nebereikėtų skrupulingai skaičiuoti kiekvieno cento ar euro. Neseniai ir rubrikoje „Gyvenimiška istorija“ spausdinome ponios Jadvygos pamąstymus, kaip būtų, jei didžiuliai pinigai atsidurtų jos rankose.
Tačiau tikimybė išlošti, švelniai tariant… itin nedidelė. Pasidomėkime plačiau.
Kokia tikimybė?
Tikimybė, kad nutrenks žaibas, yra 1 iš 300 tūkst. Tikimybė, kad bus laimėtas aukso puodas, yra gerokai mažesnė.
Matematikas Skipas Garibaldis sako, kad aukso puodo laimėjimo tikimybės skiriasi, – priklauso nuo to, kokia tai loterija. Be abejo, didesnė tikimybė laimėti tada, kai užtenka atspėti kelis skaičius, o pačių skaičių pasirinkimas taip pat nėra didelis. Paprastai tokių loterijų ir laimėjimai būna mažesni. „Tas žinoma dar ir iš ruletės. Pavyzdžiui, statant ant raudonos ar juodos spalvos, laimėjimai yra mažesni, nei statant ant vieno konkretaus skaičiaus“, – sako jis. Matematikas apžvelgia ir didžiausias pasaulyje loterijas „Powerball“ ir „Mega Millions ticket“ – tikimybė laimėti jose yra itin maža – 1 iš 300 mln.! Liaudiškai tariant, kone prilygsta nuliui.
…
SVEIKATA
Rudeninės alergijos: pelėsis ir dulkių erkės
Rudens, o ir žiemos laikotarpiu, be peršalimo ligų, atsiranda ir kitų sveikatos nusiskundimų. Alergines reakcijas primenantys simptomai kelia nerimą ir nuostabą: kodėl šitai vyksta? Pasirodo, rudens laikotarpiu padažnėja alerginių reakcijų į pelėsį bei dulkių erkes.
Kas yra alergija?
Mūsų imuninė sistema atlieka svarbų darbą – gina organizmą nuo bakterijų ir virusų, kurie nori mums pakenkti. Tačiau kai ji medžiagas, kurios iš tiesų nėra kenksmingos, palaiko grėsme ir pradeda su jomis kovoti, išskirdamos histaminą bei kitas chemines medžiagas, tai jau vadinama alergija. Alergijos simptomai yra minėtų medžiagų išsiskyrimo rezultatas. Dažniausiai pasireiškia nosies užgulimas ir sloga, čiaudulys, gerklės, nosies, akių perštėjimas, galvos skausmas. Taip pat pasitaiko uždegiminė odos reakcija (paūmėja atopinis dermatitas), kvėpavimo bei skrandžio veiklos sutrikimai.
Kai kuriais atvejais organizmo reakcija gali būti ypač sunki ir pavojinga gyvybei – išsivystyti anafilaksinis šokas.
Keletas alergenų pavyzdžių: riešutai, kiaušiniai, žiedadulkės, gyvūnų pleiskanos, vabzdžių įgėlimai, tam tikri medikamentai (pvz., penicilinas), dulkių erkutės, pelėsis.
…
Pilnus tekstus rasite naujausiame žurnalo „Moters savaitgalis“ numeryje.