Moters savaitgalis Nr.45 (2021m.)

Mistikos meistras Haruki Murakami. Ar įmanoma (reikia) jį perprasti?

Milijonai gerbėjų visame pasaulyje, aibė literatūrinių apdovanojimų, išskyrus pačią gerbiamiausią – Nobelio literatūros premiją. Tačiau jis kasmet įvardijamas tarp realių kandidatų gauti šį prestižinį apdovanojimą. 72 metų rašytojas iš Japonijos Haruki Murakami yra populiarus pasaulyje, ne išimtis ir Lietuva. Jo knygos graibstomos, neretai ir ekranizuojamos ar adaptuojamos teatro scenai. Fenomenali sėkmė, fantastiniai knygų tiražai ir… visiška kita Japonija.
Haruki Murakami taip pat yra nepaprastai paslaptingas ir vengiantis dėmesio žmogus. Jau net nereikia kalbėti apie tai, kad interviu jis duoda itin retai. Ką žinome apie šį mistikos meistrą?
Lankytojus jis paprastai sutinka savo biure Ajoamoje, nedideliame namelyje greta Nedzu meno muziejaus – kaip tik ten, kur vakarinėmis gatvėmis mėgdavo šlaistytis jo „ Avies medžioklės“ herojus. Atmosfera toli gražu neoficiali. Sienos išmuštos medžiu, apstatytos stelažais su knygomis. Erdvu. Viduryje kambario – daugybė video diskų su viso pasaulio garsiausiai filmais.

Kaip įvertinti savo santykius?

„Susituokę mudu 2 metus, tačiau iš viso kartu jau esame 5-erius. Santykių pradžia buvo tiesiog „rožinė“: abu svaigome nuo artumo, džiuginome vienas kitą dėmesiu, dovanomis, ilgais pokalbiais žvakių šviesoje ir pasivaikščiojimais lietuje. Susikūrėme savo namus ir prieš pusantrų metų susilaukėme dvynukų. Mūsų santykiams tai tapo tikru iššūkiu: nors padovanojo pilnatvę ir dar tikresnės šeimos pojūtį, paliko mažiau laiko dviem, dingo romantiški ir džiuginantys pokalbiai, pasivaikščiojimai. Tarsi nustojome svajoti ir kurti savo ateitį. Visas dėmesys nuo mūsų pačių persikėlė į vaikus. Pradėjau bijoti, kad viskas taip ir liks: mes tolsime vienas nuo kito ir galų gale iš mudviejų santykių liks tik gražūs prisiminimai, paskandinti buities kasdienybėje“, – tokia istorija dalijasi mūsų skaitytoja Evelina.

Gaila, tačiau neabejotinai veikiančio recepto, kaip sukurti ilgalaikius ir darnius santykius šeimoje, nėra. Tačiau tikrai yra dalykų, be kurių tvirti ir ilgalaikiai santykiai negali egzistuoti. Kai išmokstame juos pastebėti ir puoselėti, tikimybė, kad santykiai išaugs į ilgalaikį tvirtą ryšį, gerokai padidėja.

Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Kalėdos
Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Moters savaitgalis