Moters savaitgalis Nr.41 (2021m.)

Charlesas Dikensas. Mylėjo vieną, vedė kitą…

Rašytojas Charlesas Dickensas yra sukūręs daug legendinių knygų. Tačiau nežinia, ar šiandien turėtume visus šedevrus, jei ne paslaptingas, ilgai slėptas rašytojo meilės romanas. 

Ch.Dickenso kolega George’as Hogarthas dirbo laikraštyje „Evening Chronicle“. Charlesas lankydavosi jo namuose, kuriuose augo keturios dukros. Vyriausiajai Catherine buvo 19 m., Mary 16 m., o kitos dvi – Georgina ir Elen – dar jaunesnės. Ch.Dickensas, išgyvenęs nelaimingą meilę turtingo bankininko dukrai, ieškojo paguodos ir meilės. Tuo metu ištekėti galėjo tik Catherine… Medaus mėnuo tęsėsi vos savaitę, nes Ch. Dickensui pabodo nesąmojingos ir neintelektualios žmonos draugija. Nors tapytuose portretuose Catherine vaizduojama gražuole, tačiau rašytojo biografai ją aprašo kaip apkūnoka, vangią, linkusią į depresiją moterį. Romanas „Pomirtiniai Pikviko klubo užrašai“ buvo labai pelningas, tad pora persikraustė į namą Londono centre. O kai susilaukė pirmagimio, rašytojas pareikalavo, kad kartu apsigyventų Catherine sesuo Mary, neva ji padės prižiūrėti sūnų ir didelius namus…

Pamirštų dievų ašaros

Kol deimantai pradėjo kurstyti aistras, praėjo pora tūkstantmečių. Šio brangakmenio švytėjimas tamsoje senovės žmonėms liudijo apie antgamtines akmens savybes – gydyti psichinius ligonius, saugoti nuo košmarų ir nužiūrėjimo, o deimantu paliesti keturi namo kampai buvo apsaugoti nuo žaibo. Be to, deimantas burnoje saugojo nuo melo, o nešiojamas ant kaklo – nuo nuodų… Tiesa, sutrintu deimantu buvo nunuodytas turkų sultonas Bajazetas ir popiežius Klementas VII, nors žarnoms veikiausiai būtų pakakę ir grūsto stiklo. Gandus apie deimantų „nuodus“ uoliai platino kasyklų šeimininkai dėl buitinės priežasties – kad vergai rastų akmenų neprarytų ir nepavogtų. Štai graikai manė, kad deimantai – pamirštų dievų ašaros ar žvaigždžių nuoplaišos.

Kaip (ne)užsiauginti akmenų

Įvairiuose organuose susidarantys akmenys ar smėliukas užauga ne šiaip sau: jų atsiradimas susijęs su vieno ar kito organo liga, kitais sutrikimais. Todėl, norint išvengti akmenų susidarymo ar kitų sunkių pasekmių, būtina išmokti laiku atpažinti organizmą alinančias ligas. Kad negaluoja tulžies pūslė, galite suprasti iš tokių simptomų: riebalų netoleravimo, vidurių pūtimo, pilnumo pojūčio viršutinėje pilvo dalyje. Tulžies pūslės liga sergantis asmuo pirmiausia pastebi, kad negali valgyti riebių patiekalų, dažnai kamuoja įvairaus stiprumo pilvo diegliai ir spazmai, pakaitomis viduriuojama ar užkietėja viduriai. Ligonį vargina spaudimas po dešiniuoju šonkaulių lanku, nugaros skausmai, kurie gali išplisti iki pat dešiniosios mentės, įtampa dešiniajame petyje.

Kas sukelia tulžies pūslės ligas? Viena iš priežasčių, beje – labai dažna – stresai.

Moters savaitgalis