Moters savaitgalis Nr.39 (2020m.)

Gyvenimas po skyrybų

Skyrybos – reikšmingas gyvenimo įvykis. Staiga suprantate, kad esate viena ir turite tvarkyti finansinius klausimus, prižiūrėti vaikus, rūpintis karjera ir dar namais. Kaip po skyrybų pradėti gyventi iš naujo?

Jei jums sunku paleisti praeitį…

 Supraskite, net nutrūkus santuokai gyvenimas tęsiasi. Kad ir kaip būtų sunku tuo patikėti dabar, vieną dieną suvoksite, kad ši santuoka – jau praeitis. Gyvenkite toliau ir susikurkite naują ateitį, galvokite apie tai, ko trokštate, o būtasis laikas turėtų būti pamirštas.

Nustokite neigti. Paklauskite savęs, ar tikrai norite šios santuokos? Jei vienatvė baisesnė už subyrėjusią santuoką, jūsų sprendimus diktuoja baimė. Gailitės praradusi būtent šią partnerystę ar tiesiog manote, kad iš jūsų santykių dar galėjo kažkas išeiti? Viskas baigta. Neverta grįžti prie neišsipildžiusių svajonių.

Nešvaistykite gyvenimo. Liūdesys – begalinis, bet gyvenimas turi pabaigą: suvokiate ar ne, jis bėga toliau. Ateina laikas, kai turite susitaikyti su faktu ir pasakyti: „Turiu gyventi toliau, auginti vaikus, kurti ir daryti tai, kas mane daro laiminga ir produktyvia asmenybe.“ Raskite būdą pajudėti iš dabartinio taško.

Winstonas Churchillis tam tikra prasme buvo asmeninis Clementine projektas

„Kasdien vis labiau vertinu tavo charakterio grožį, stiprybę ir tavo proto įžvalgumą“, – yra sakęs jis apie savo žmoną.

Clementine turėjo trūkumų, buvo nelabai motiniška ir linko į hipochondriją. Bet ji buvo kelrodė žvaigždė vienam iškiliausių XX a. vyrų, ir Winstonas, be jokios abejonės, mylėjo ją beveik 60 metų. Politikas tvirtino, kad santuoka su ja buvo svarbiausias jo pasiekimas. „Nėra nieko puikiau, – sakė jis, – kaip susivienyti su būtybe, kuriai niekada nekyla smerktinų minčių.“

Clementine ne tik įkvėpė ir palaikė savo vyrą, bet ir padėjo jam vadovauti savo šaliai tamsiausią jos valandą, tačiau šie jos nuopelnai liko pamiršti.

Churchillio žmonos ir svarbiausios bei artimiausios jo patarėjos Clementine vaidmuo niekada deramai nebuvo įvertintas, o po jos mirties jis netgi pamirštas. Tai neteisinga, turint omeny, kad W. Churchillis yra vienas plačiausiai aprašytų visų laikų politinių ir istorinių veikėjų, kurio sėkmės, karjeros ir didžiulio indėlio į pasaulio istoriją nebūtų be jo užnugariu, uostu ir uola buvusios žmonos Clementine.

Pasak literatūros kritikės dr. Jūratės Čerškutės, ji, panašiai kaip Šerlokas Holmsas, invented the job – pati sukūrė sau vaidmenį. Ji buvo veikli ir įtakinga pirmoji ledi, pirmoji aktyviai ir matomai prisidėjusi prie vyro darbo vyriausybėje. (Kita tokia aktyvi per visą XX a. britų politikoje tebuvo Cherie Blair.)

Šermukšniai ir… dieta

Natūralaus gydymo šalininkai teigia, kad iš sudžiovintų, paskrudintų ir kavamale sumaltų šermukšnių uogų (kaip, beje, ir iš morkų) galima pasigaminti originalaus skonio kavos. Ji praskaidrins nuotaiką žvarbiais rudens ir žiemos vakarais, bet nesukels nemigos.

Sumaltus šermukšnius siūloma vartoti ir kaip daržovių patiekalų priedą, jie tinka prie įvairių salotų ar mėgstamoms košėms gardinti. Specialistų nuomone, tokie milteliai kaip puiki organizmą valanti ir alkį malšinanti priemonė gali labai praversti laikantis dietos.

Šermukšnių nesunku pasiruošti ir žiemai, tereikia nuplautas kekes 5 min. panardinti į verdantį vandenį, apdžiūvusias sudėti į steriliai iškaitintus stiklainius, užpilti vos užvirusiomis obuolių sultimis ir sandariai uždaryti. O smaližės gali pasigaminti uogienės, marmelado, džemo ir kt. Tik uogas geriausia rinkti po šalnų – tuomet jos būna saldesnės.

Moters savaitgalis