Moters savaitgalis Nr.37 (2021m.)

Įžūlioji Mozah bint Nasser – stilingiausia, gražiausia ir įtakingiausia Rytų moteris

Kataro emyro motina ir ankstesnio valdovo šeicho Hamado bin Chalifos al Tanio žmona Mozah bint Nasser al Misned – išties unikali moteris. Ji išsaugojo savo nepaprastą grožį net pagimdžiusi 7 vaikus; nepaisant griežto rytietiško mentaliteto tapo pasauline stiliaus dievaite ir dar pakliuvo į žurnalo „Forbes“ sudarytą įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą.

Arabų pasauliui jos stilius – įžūlumo viršūnė, o aktyvi veikla visuomenėje prilygsta visų normų laužymui. Buvęs Kataro emyras šeichas Hamadas bin Khalifa al-Thani (69 m.) savo antrajai žmonai Mozah bint Nasser al-Missned (62 m.) leido ne tik nusivilkti parandžą, bet ir įsikišti į politinį bei socialinį šalies gyvenimą. Kaip tai tapo įmanoma šalyje, kurioje moterys nuo galvos iki kojų rengiasi juodai, negali lygiomis teisėmis su vyrais dalyvauti politiniame ir socialiniame gyvenime ir tik neseniai įgijo teisę vairuoti? Gal padėjo Mozah charakteris, šeima, iš kurios ji kilusi, be to Kataras tikrai laikoma viena liberaliausių regiono šalių. Būtent šeichui Hamadui atėjus į valdžią, moterų padėtis Katare pastebimai pagerėjo. Jos įgijo teisę balsuoti, galimybę vairuoti ir galimybę pasirinkti drabužius pagal savo skonį.

Ar jaučiu ryšį su savimi?

Mūsų skaitytoja Mantė pasakoja, jog „pavargo nuo nuolatinio informacinio triukšmo, nesibaigiančio chaoso, kuriame sunku aptikti tikrąsias vertybes, suprasti save ir savo norus. Jei netyčia pasiseka pasprukti nuo patarimus žarstančių šeimos narių ir ypač autoritetingų bei viską išmanančių bendradarbių, tai sunku nepamatyti žiniasklaidos ar socialinių tinklų žinučių. Čia ji praleidžia daug laiko, seka kruopščiai suformuotą įvaizdį turinčius garsius žmones, pati irgi dalinasi kiek padailintu savo gyvenimu. Šie socialiniuose tinkluose stebimų žinomų žmonių gyvenimai tarsi įkvepia, lyg ir virsta sektinu pavyzdžiu, tačiau dažnai jaučia, kad jų patarimai, lygiai kaip ir artimųjų nuomonės bei rekomendacijos ima nervinti, varginti, nes smarkiai prasilenkia su tuo, kuo norisi būti iš tikrųjų“.

Daugelis mūsų nuo mažens pratinami būti mandagūs, paslaugūs, gražiai elgtis su kitais. Daugybei žmonių vienas pagrindinių tikslų – išlaikyti malonų fasadą kitų akyse, o nuoširdžiai atskleisti tai, ką galvoji, tai kaip jautiesi – nėra svarbu. Tokie žmonės puikiai apsimetinėja, ir jiems vienas juokas suvaidinti, kad patinka kinų maistas, kurį taip dievina dauguma bendradarbių ar kad su malonumu intensyviai sportuoja, palaikydami kompaniją savo partneriui. Kai aukojamės dėl kitų, tikimės, kad pastangos bus įvertintos.

Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Obuoliai
Moters savaitgalis