Moters savaitgalis Nr.35 (2021m.)

Rusiškasis Paganinis Maksim Fedotov

Maksim Fedotov – Rusijos liaudies artistas, smuikininkas ir dirigentas. Jis yra vienintelis rusų muzikantas, kuriam pasisekė groti abiem Niccolo Paganini smuikais.

Paklaustas, ar jaučia atsakomybės naštą lyginamas su Paganini, Fedotovas atsakė: Paganini yra mūsų profesijos simbolis, figūra pasaulio kultūros istorijoje. Aplink jį gimė daug legendų, jam skirta daugybė meno kūrinių. Tokie žmonės yra nepakeičiami bet kuriame amžiuje. Aš taip savęs nevertinu. Laikas daro vis daugiau dalykų santykiniais. Bet Tikroji Vertybė vis tiek turi likti. Man mūsų profesija yra neįkainojama – ji leidžia bendrauti su genijais tiesiogiai, be tarpininkų, būtent su genijais. Mes stengiamės atlikti skirtingų epochų kompozitorių muziką ir esame akis į akį su Bachu, Mozartu, Čaikovskiu, Bethovenu, Rachmaninovu. Mes juos studijuojame, pasineriame į jų pasaulį, vedame dialogą su jais. Atliekame šią muziką vadinasi, tam tikra prasme turime ją pasisavinti, įsijausti. Norint pristatyti vienaskaitos pirmuoju asmeniu tai, kas parašyta, reikia viską perleisti per save, iš dalies pasisavinant šias puikias genialias mintis. Tai įtraukiantis, nuostabus procesas.

Gynyba svarbi ne tik karyboje

„Vis galvoju apie nemalonias situacijas, kurias patiriu darbo aplinkoje. Yra keli žmonės, kurie nuolat laido nemalonias replikas, tokias kaip „tu čia tiesiog per ilgai dirbi“, „iš kur dar atsiranda tokių „fosilijų“, „tave į šį skyrių perkėlė, nes nori pažiūrėti, kiek atlaikysi, kol išeisi iš darbo savo noru“ ir pan. Kartais šie bendradarbiai meluoja, neigia akivaizdžius dalykus arba paprasčiausiai nesiklauso. Dėl viso to jaučiu didelę įtampą, ji vis kaupiasi, galva nuolat pilna minčių apie tai, ką galėjau pasakyti, kaip reikėjo atsikirsti. Tačiau niekada to nepadarau, nes visos geros mintys su atsakymais ar kandžiais juokeliais ateina į galvą per vėlai. Geriausiu atveju – kitą rytą, o ne tada, kai reikia…“ – krimsdamasi pasakoja mūsų skaitytoja Alina.

Egzistuoja tam tikri gynybiniai psichikos mechanizmai, padedantys reaguoti į traumuojančias situacijas. Šie mechanizmai universalūs, juos mums įdiegė gamta: tai elgsenos arba reagavimo į vienokią ar kitokią traumuojančią situaciją šablonai. Nors jie neabejotinai naudingi – padeda susitaikyti su skausminga situacija be žalos savigarbai, – turi ir trūkumų: niekaip nekeičia situacijos – tik apsaugo mus nuo diskomforto, iškraipydami realybę dėl emocinio stabilumo.

Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Moters savaitgalis
Obuoliai
Moters savaitgalis