Moters savaitgalis Nr.29 (2022m.)

Patricios Kaas romanas… su publika ir vienatvė

Ją mylėjo garsūs vyrai. Mylėjo stipriai ir iš visos širdies. Tačiau bliuzą dainuojanti madmuazelė liko ištikima vienintelei savo meilei – klausytojams. „Mano meilė publikai – ilgai trunkantis ir stiprus jausmas. Tai gražus romanas“, – sako Patricia Kaas, dėl muzikos atsisakiusi šeimos, vyro, vaikų.

Mažame dulkėtame Forbako miestelyje kone ant pačios Prancūzijos ir Vokietijos sienos gyveno ir dirbo Josephas Kaas. Merginos jį persekiojo būriais, tačiau vaikinukas įsižiūrėjo mažutę vokietaitę Irmgard. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Vienas po kito pasipylė vaikai – tėvai dirbo nuo ryto iki vakaro, kad išmaitintų 6 savo meilės vaisius. Besilaukdama septinto kūdikio Irmgard sugalvojo norą: jei gims mergaitė, pavadins ją Patricia – mylimos aktorės Grace Patricia Kelly garbei. 1966 m. gruodžio 5 d. gimė mažylė Patricia. „Kampuota“, nelanksti, šiurkšti – vaikystėje Patricia priminė berniūkštį. Ir dainavo, dainavo, dainavo… Motina buvo devintame danguje iš laimės. Juk jos Patricios laukia didi ateitis! 

Gaivinanti ir sveika! Kas? Kombučia!

Kombučią – fermentuotą arbatą, gaminamą arbatos grybo pagalba, žmonija vartoja jau kelis tūkstančius metų. Tai – skanus lengvai gazuotas saldžiarūgštis gėrimas, pasižymintis dar ir nauda sveikatai. Manoma, jog pirmieji kombučią gaminti ir gerti pradėjo kinai. Istoriniuose šaltiniuose ji pirmą kartą paminėta 221 m. prieš mūsų erą – ją, anot vieno išlikusio dokumento, labai mėgo Kinijos imperatorius Ši Huangdi. Kitame, 441 m. datuojamame dokumente minimas Japonijos imperatorius Ingijo. Jis neva sirgęs sunkia gastrito forma ir niekas negalėjęs jam pagelbėti. Ilgai kentėjusį valdovą išgydyti pavyko garsiam Korėjos gydytojui Kombu, kuris tam naudojęs iki tol šalyje nežinomą gėrimą. Būtent iš šio gydytojo vardo kildiniamas kombučios pavadinimas – išvertus iš japonų kalbos šis žodis reiškia „Kombu arbatą“. Teigiama, kad kombučia ne tik sureguliuoja virškinimą, bet ir stiprina imuninę sistemą, pakelia nuotaiką, padeda atsikratyti įvairių odos ligų, alergijų. Rytuose iš arbatos grybo gaminamas tepalas žaizdoms gydyti.

Moters savaitgalis