Moters savaitgalis Nr.29 (2021m.)

Liubovė Orlova – rusiškoji Marlene Dietrich

Liubovė Orlova buvo laikomas idealia. Grigorijui Aleksandrovui – pagrindiniam šeimos ir kino režisieriui – ji buvo ideali aktorė. Draugai ir šeima matė tobulą moterį. Milijonams žiūrovų ji liko ideali svajonė. Ji nepatyrė būsto ir buities problemų. Puikus butas, prabangi vasaros rezidencija, stropi tarnaitė ir daugybė pagalbininkų. Tuo pačiu metu ji visada išliko atvira, sava. Jai net nereikėjo adreso – laiškai, pažymėti „Maskva, Orlova“, visada rasdavo jų adresatą. Kokia ji buvo iš tikrųjų? Ir tai tikriausiai amžinai išliks tobula paslaptis. Mįslė, kuri turi būti perduodama iš lūpų į lūpas, tačiau neverta jos įminti, norint išsaugoti atmintyje nuostabų įvaizdį, kurį sukuria nuostabios moters talentas ir sunkus darbas.

Lūpų magija

Lūpų formos populiarumas priklauso nuo žemyno, kuriame gyvenate. Lotynų Amerikos, Afrikos žemyne populiarios yra didelės storos lūpos. Šiaurės Amerikos ir Europos žemyne yra vertinamos vidutinės lūpos, Azijoje – plonos. Vertinant vokiečių atliktą 35 šalių apklausą, populiariausias yra viršutinės ir apatinės lūpos santykis 1:1. Antroje vietoje – šiek tiek didesnė pilna apatinė lūpa. Teigiamai vertinamas išreikštas lūpos kontūras ir Kupidono lankas (viršutinės lūpos vidurinioji dalis). Sausėjančios lūpos – organizmo vandens trūkumas ir lūpos tai iš karto išduoda. Pasistenkite išgerti reikiamą kiekį vandens per dieną, gerkite mažiau saldžių gėrimų, mažiau kavos. Jeigu lūpos skilinėja, reiktų atkreipti dėmesį, ar neturite virškinamojo trakto sutrikimų. Kai organizmui trūksta vitaminų A ir B, taip pat gali pasireikšti minėti simptomai.

„Juodai baltas“ pasaulis

Jauna vaiką auginant mama Viktorija pasakoja, kad gimus vaikui labai pasikeitė jos gyvenimas. Ir ne ta, gerąja, prasme, apie ką pasakojo mama ir draugės. O viskas pasisuko kur kas sudėtingiau. Viktorija visuomet buvo ypatingai tvarkinga, pareiginga, visus darbus stengdavosi atlikti tobulai, būti geriausia žmona ir puikia dukra. Gimus sūnui, Viktorija ėmė stengtis dvigubai – kad tik viskas būtų tobula, kad tik vaikui ji būtų geriausia mama kokia tik įmanoma. Sūnus miegodavo trumpai, dažnai verkdavo, Viktorija su kiekviena diena ėmė jausti vis didesnį nuovargį ir tuo pačiu pajuto, kad išvis nebenori nieko daryti, nes vis tiek nebepadarys tobulai.

Perfekcionizmas – taip vadinamas tobulumo siekis vienoje ar visose savo gyvenimo srityse. Būti perfekcionistu savaime nėra labai blogai, ir dauguma mūsų bent vienoje gyvenimo srityje stengiamės tokiais būti. Tikriausiai nėra blogai norėti atlikti darbą ypač gerai. Tik svarbu, kad tokie norai neužvaldytų mūsų visose gyvenimo srityse. Jeigu stengiamės būti tobuli ir namuose, ir auklėdami vaikus, ir darbe, ir, pavyzdžiui, grodami smuiku ar dresiruodami šunis, pakliūvame į „juodai – balto“ gyvenimo spąstus. Atlikti viską tobulai mums nebeužtenka nei jėgų, nei laiko, nei vidinių resursų, todėl vietoj to, kad įdėję milžiniškas pastangas gautume puikų rezultatą, mes darome ir klaidas, kurias pastebėję visiškai nusiviliame savimi ir nebenorime nieko daryti.

Moters savaitgalis