Moters savaitgalis Nr.13 (2021m.)

Estijos prezidentė yra vadovavusi elektrinei, turi 4 vaikus ir mėgsta humorą

2016 m. 46 metų Kersti Kaljulaid tapo pirmąja prezidente moterimi per visą Estijos istoriją. Ji ir žavi politikė, puiki sportininkė, dalyvavusi 30 km žygyje NATO 15-ųjų metinių proga ir nešusi 15 kg kuprinę.

Ji pasirengusi didesniam iššūkiui – žygiui į Maskvą, pas Vladimirą Putiną. Prezidentė Kersti Kaljulaid neketina V. Putinui vien šypsotis. Ji esą rengiasi kalbėti apie Ukrainą, Gruziją, galbūt Krymą, Minsko susitarimų įgyvendinimą. 

2017 m. atsipalaidavusios Estijos prezidentės K. Kaljulaid atvaizdu socialiniuose tinkluose mėgavosi ir ne vienas lietuvis: džinsai, sportbačiai, nė lašo makiažo, bet kaip susegti plaukai… O ir visai neseniai Estijos prezidentė ir Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas tapo tikru interneto hitu. Mat šių dviejų politikių nuotrauka, padaryta visai ne pagal protokolą susitikimo metu prie suknelių dėvint sportinius batelius, sparčiai plinta įvairiose grupėse. 

Šviesa, pražudžiusi karalių

1886 m. mirė Bavarijos karalius Liudvikas II, pagarsėjęs savo ekstravagantiškomis pilimis. Jis nusiskandino po to, kai buvo paskelbtas psichiškai nesveiku. Tokią informaciją skelbia oficialūs šaltiniai. Tačiau netikėta, staigi valdovo mirtis iki šiol tebėra apgaubta paslapties. Kas gi vis dėlto nutiko šiam Bavarijos valdovui?

1886 m. birželio 13 d. Štarnbergo ežere buvo rasti du kūnai: Bavarijos karaliaus Liudviko II ir jo asmeninio gydytojo Bernardo von Gudeno. 

Paslaptinga monarcho mirtis pagimdė daugybę gandų ir prasimanymų. Nuo to laiko praėjo 124 metai, tačiau netikėtos karaliaus mirties mįslę stengiasi įminti ne tik istorikai, kriminalistai, bet ir mediumai, ir netgi… ufologai.

Bavarams šis monarchas yra pasakų princas iš svajonių šalies. Įžengęs į sostą vos 18-os, nuo jaunystės mėgęs muziką, meną Liudvikas II bodėjosi krašto valdymu, todėl statydinosi pilis, kolekcionavo meno kūrinius. Alpių priekalnėse, iš kurių buvo matyti sniego nuklotos Alpių viršūnės, buvo pastatytos 6 aukštos pilys su bokštais, kylančiais iki debesų. Per tarpeklį 92 m aukštyje nutiestas kabantis tiltas, o jo apačioje net 45 m krinta vandens krioklys. 

Sveikiname visus su šventomis Velykomis

  • Tegu Prisikėlimo džiaugsmas prikelia mus iš vienatvės, silpnumo, nevilties ir pakylėja į stiprybę, grožį, laimę. (Floyd W. Tomkins)
  • Mūsų Viešpats Prisikėlimo pažadą parašė ne tik knygose, bet ir kiekviename pavasario lape. (Martynas Liuteris)
  • Nepasilikite neviltyje. Mes – Velykų žmonės ir Aleliuja yra mūsų giesmė. (Jonas Paulius II)
  • Protarpiais mes apsunkstame ir nebepakeliame per gyvenimo kelionę susikaupusios kuprinės. Bundanti gamta, nauji išgyvenimai, nors ir gražūs, vis tiek prideda svorio, ir jis gali pasidaryti kritinis, netgi tapti psichologine, emocine kančia. Gavėnia mus moko, kaip šio svorio atsisakyti, – susikaupti ir nuspręsti, ko mums reikia, o su kuo geriau atsisveikinti, taip pat apmąstyti tamsiausias savo kerteles, kad ir su jomis galėtume sąžiningai išsiskirti. Velykų kontekste ypatingą pavyzdį turi rodyti ir moterys. Jos, kaip Švč. Mergelė Marija, privalo išlikti ramios net ir sunkiausią ar beviltiškiausią akimirką. Tačiau ramybė jokiu būdu nereiškia abejingumo. Turime juos atskirti. Ramybė yra supratimas, situacijos kontrolė ir pasitikėjimas. Žinoma, su daug daug vilties širdyje. (Kunigas Algirdas Toliatas)
Augalai
Moters savaitgalis
Velykos
Moters savaitgalis
Moters savaitgalis