Moters savaitgalis Nr.12 (2021m.)

Pirmoji ponia ir sūnaus kaliošiukai

Artėjant Velykoms, gražiausiai pavasario šventei, buriančiai artimuosius draugėn, siūlome paskaityti Ingridos Jakubavičienės ir Jolitos Bernotienės knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ („Aukso žuvys“, 2020 m.) skyrių „Tėvai ir vaikai“. Pasirodo, šeimos svarba ir rūpesčiai, kuriuos prieš 100 metų sprendė Sofija ir Antanas Smetonos, nedaug skiriasi nuo dabartinių: ilgesys gyvenant skyrium, finansiniai sunkumai, skirtingi tėvų vaidmenys auklėjant vaikus, atžaloms skirti reikalavimai bei lūkesčiai ir, žinoma, paauglystės kaprizai.

Ištrauka

…Antanas buvo jautrus ir mylintis tėvas, mokėjo pasidžiaugti vaikų pasiekimais ir išreikšti savo meilę paprastais, bet šiltais žodžiais. Viename 1919-ųjų rudens laiške sūnui į Šveicariją rašė: „Juliuk, aš labai džiaugiuosi, kad Tu esi sveikas ir greitas, ir kad Tu jau savo ranka moki man parašyti laišką. Norėjau, kad Tu su Mama ilgiau dar pagyventum Šveicarijoje ir ten Lozanoje paežery tarp aukštų kalnų pabūtum. Bet aš gal neturėsiu Jums tiek daug pinigų. Lietuvoje mat pigiau gyventi. Dievas duos, netrukus pasimatysim. Laukiu pargrįžtant. Pasakyk Mamai, kad Tau nupirktų kaliošėlius ir šiltų drabužėlių. Mat Kaune rudenį bus šlapia ir žiemą šalta. Tegu ir Mama save apsirūpina šiltesniais rūbais; Kaune bus sunku jų gauti. Bučiuoju Tave labai – labai ir laukiu pargrįžtant Lietuvon, Tavo tėtė Antanas.“

Sofijai, atrodo, teko griežtesnis vaidmuo…

Akmuo – gydytojas

Sunegalavusios neretai iš karto griebiamės vaistų ir visai nepelnytai pamirštame akmenis bei mineralus, o juk jie gali mums padėti įvairiose situacijose.

Kiekvienas akmuo ar mineralas, kaip ir vaistai, turi savo cheminę formulę. Todėl jų pagalba, kaip ir šalutinis poveikis, yra skirtinga. Populiariausia akmenis nešioti suvertus į karolius ar apyrankes. Šiuo atveju poveikis būtų labai stiprus ir greitas, nes tai uždaras akmenų ratas apie galvą ar ranką. Svarbi ir akmenų spalva, forma. Apvalūs rutuliukai organizmą veiks švelniau, nors pakankamai veiksmingai, todėl juos reikėtų rinktis jautriems žmonėms. Kampuotų akmenų energija daug stipresnė. Nesirinkite akmenų ar mineralų vien tik pagal kainą, grožį ar dėl to, kad draugė jų vėrinį turi. Be to, ne visi akmenys, tinkami suaugusiesiems, tinka ir vaikams.

Kai sunku apsispręsti

„Prieš gerą pusmetį grįžau iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą ir pradėjau dirbti pagal specialybę – odontologo padėjėja. Darbas sekėsi gerai, tačiau su kiekviena diena didėjo nerimas, nuovargis, pradėjau nebeužmigti, dingo apetitas. Nuolat kamavo mintys apie tai, ar aš teisingai pasirinkau nusprendusi grįžti į Lietuvą, o gal reikėjo vis dėlto pasilikti, nes ten dirbdama tokį pat darbą uždirbdavau daugiau. Negana to, pradėjau jausti, kad ir darbas man kelia įtampą, ėmė svaigti galva, kamuoti įkyrios mintys apie darbo keitimą. Grįžusi namo nenuilsdama svarstau, išeiti iš darbo ar pasilikti, pergalvoju šimtus variantų, kas būtų, jeigu… Tačiau nepriimu jokio sprendimo ir kamuojuosi toliau. Atrodo, kad jei viską idealiai apsvarstysiu, įvertinsiu privalumus bei trūkumus, tai pasirinksiu tobuliausią įmanomą variantą ir jausiuosi gerai. Bėda tik, kad niekaip nesugebu nieko nuspręsti…“ – tokia savo istorija pasidalijo mūsų skaitytoja Jovita, prašydama padėti priimti sprendimą.

Apsisprendimo įgūdžiai ir jų treniravimas šiais laikais yra ypač svarbūs, nes dabarties pasaulyje mums siūloma vis daugiau pasirinkimo variantų – nuo skiepus gaminančios kompanijos iki politinių partijų, karjeros ar valstybės, tinkamos gyvenamajai vietai.

Kaip lengviau priimti sprendimus?

Moters savaitgalis