Moters savaitgalis Nr.09 (2021m.)

Magiškos pieno galios

Medus ir pienas – dar nuo Kleopatros laikų žinomos odos puoselėjimo priemonės. Natūrali pieno ir medaus galia priverčia odą švytėti – ar ne laikas vienu iš šių receptų pasinaudoti?

  • Grietinėlės ir kavos šveitiklis. Maltą kavą sumaišykite su riebia grietinėle. Šiuo mišiniu nušveiskite kūną, o paskui nusiprauskite šiltu vandeniu.
  • Šveitimas pienu. Porą šaukštų kavamale sumaltų avižinių dribsnių sumaišykite su šaukšteliu kavos tirščių, šaukšteliu smulkios druskos ir šiek tiek pieno. Paruoštą masę užtepkite ant kūno masažo judesiais – tik būtinai pasirūpinkite, kad patalpoje būtų šilta. Geriausia tai daryti priešpirtyje, jau kartą pasikaitinus.
Etiopija – labai sena ir paslaptinga šalis

Etiopija yra tikra atradimų žemė – nuostabi, uždara, paslaptinga ir nepaprasta. Ir dar – tai senovės šalis su kultūra ir tradicijomis, siekiančiomis daugiau nei 3000 metų. Keliautojai Etiopijoje keliauja laiku, juos į praeitį perkelia nuostabios akimirkos ir daugybę šimtmečių menantys griuvėsiai. Tai viena seniausių šalių pasaulyje ir antra šalis pagal gyventojų skaičių Afrikoje. Joje aptikti seniausi žmonijos pėdsakai, tad Etiopija svarbi žmogaus evoliucijos istorijai.

Etiopija vienintelė visoje Afrikoje nebuvo kolonizuota europiečių. Tiesa, 1935–1941 m. ją buvo okupavęs Benito Mussolini, bet toks trumpas laikotarpis nelaikomas kolonizacija. Italai bandė užkariauti ir kolonizuoti Etiopiją gerokai anksčiau, tačiau 1896 m. šalies armija, vadovaujama Meneliko II, nugalėjo italus per Advos mūšį.

Bene įspūdingiausiai Lalibeloje atrodo Šv. Georgijaus bažnyčia – kryžiaus formos, iškalta uoloje. Glumina šio projekto mastas: išskaptuoti tokią bažnyčią ir jos kiemą uoloje, pradedant nuo pat viršaus, net naudojant šiuolaikinę akmens pjovimo ir skaldymo techniką, būtų titaniškas ir labai ilgas darbas, o juk XIII a. statybininkai turėjo tik kirstukus ir plaktukus. Dėl to Lalibelos kompleksas šiais laikais pelnytai vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu. Beje, legenda pasakoja, kad dienomis Lalibelą statė statybininkai, o naktimis – angelai.

Kam reikalinga santuoka?

Ir vis dėlto iš pirmo žvilgsnio gana egoistinis klausimas, ar verta tuoktis, pasirodo nėra nieko vertas. Pasak šeimos santykių specialistų, tie, kurie neklausia savęs, ar verta tuoktis, vėliau savęs klaus: „Ir kam gi aš tuokiausi?!“

4 priežastys nesituokti

Visuomenėje, kurioje savo asmenybės pažinimas ir realizavimas tapo bemaž didžiausia vertybe, priežasčių nesituokti ilgai ieškoti nereikia.

Kai kurie žmonės geriausiai realizuoja save gyvendami vieni arba su lygiaverčiu partneriu, nepriklausydami vienas kitam. Taip gyvendami jie jaučiasi galintys gyventi patogiau.

Yra žmonių, kurie visuomenės numatytu laiku (būdami 23–35 metų) dar nėra sutikę žmogaus, su kuriuo norėtų nugyventi likusį gyvenimą. Gal jie per daug išrankūs, gal nenori griebti to, kas pasitaikė, o trokšta rasti tą, kurio ilgėtųsi siela ir širdis? O galbūt jiems tiesiog nepasisekė?

Ne visi žmonės tiki, kad šeima gyvenimą padaro visavertį. Ir nors manoma, jog santuokos labiau nori moterys, kaip tik jos turėtų ją vertinti atsargiai. Juk istoriškai taip susiklostė, kad būtent moterims santuoka uždeda daugiau pareigų ir prievolių, – juk ir šiandien, lyčių lygybės eroje, netvarkingi namai, neišauklėti vaikai ar naminio maisto trūkumas įvardijami kaip moters klaida.

Kartais atrodo, kad santuoka tarsi praranda savo patvarumą. Kai statistika kaukia, jog išsiskiria kas antra ar trečia susituokusi pora, nesunku suabejoti: kam reikia tuoktis, jei tiek daug skiriamasi? O juk mokslinių įrodymų, esą gyvenant santuokoje gyvenimo kokybė geresnė, sveikata – stipresnė, laimės pojūtis – didesnis, apstu.

Tai kodėl žmonės vis dar tuokiasi?

Moters savaitgalis