Moters savaitgalis Nr.01 (2021m.)

Prof. Eugenijaus Norkaus numizmatikos kolekcija – vienintelė Lietuvoje ir visame pasaulyje

Profesoriau, užsiminėte, kad pinigus pradėjote kolekcionuoti dar vaikystėje, inspiruotas vieno nutikimo, tapusio šios unikalios kolekcijos pradžia. Kokia toji istorija? 

Pradžia buvo ganėtinai liūdna… Dar nėjau į mokyklą, kai tėvas atidavė dėžutę su savo rinktais pinigais: buvo carinės Rusijos, nepriklausomos Lietuvos ir kt. senų pinigų. Aš greitai išmainiau juos į spalvotus stikliukus ir saldainių popierėlius, vadinamus „fantikais“. Tokia mano pirmosios kolekcijos lemtis. Tėvas, pašto ženklų kolekcionierius, reagavo supratingai, lupt negavau. O aš tik vėliau suvokiau, kokias vertybes praradau…

Rodos, po 7-ojo gimtadienio radau už lovos užkritusį Islandijos pinigėlį – dvi kronas (jas išsaugojau iki šiol). Moneta mane labai sudomino, patiko, tad nutariau, kad rinksiu pinigus. Žinia, sovietiniais laikais, užsienietiškų pinigų būdavo labai nedaug, neatkeliaudavo jie iki Lietuvos.

Kas paskatino surengti parodą, pristatyti unikalią kolekciją visuomenei?

Mano noras – kad žmonės atkreiptų dėmesį ir pastebėtų, jog pasaulis žymus ne vien karaliais, kad mokslininkai ir mokslas – verti būti pagerbti, kad jų atvaizdai spausdinami ant pinigų. Tame yra ir džiugesio, kad pasaulis nors retkarčiais, tam tikromis progomis, atsigręžia į mokslininkus (juokiasi). Juk šiokia tokia pagarba mūsų darbui yra tiesiog džiugu.

VYRAS – jūsų valioje

7 būdai priversti vyrą nuolat apie jus galvoti 

Pirma taisyklė: NEĮGRISKITE

Žinoma, pats lengviausias būdas yra užversti jį romantiškomis žinutėmis, bet poveikis bus visiškai priešingas, nei tikitės! Jums derėtų  veikti subtiliau. Taigi pamirškite dažnus skambučius, SMS ir nuolatinį buvimą kartu. Leiskite žmogui atsipalaiduoti ir nedusinkite jo savo meile kiekvieną gyvenimo akimirką. 

Be to, šiukštu nepavydėkite jo draugams. Kiekvienas vyras turi teisę pabėgti 1–2 dienoms: pažvejoti, paslidinėti ar su draugais nueiti į pirtį. Vyrui labai svarbu pabūti savo paties pasaulyje. Suteikite jam galimybę pabūti vienam su savimi.

Antra taisyklė: NEGREITINKITE ĮVYKIŲ

Esate įsimylėjusi, vyras jums labai rūpi? Vis tiek lėtinkite įvykius, kad ir kaip sunku būtų tai padaryti. Šį patikimą būdą naudojo dar mūsų pro-pro-pro-prosenelės. Jei vyrui neduodi to, ko jis nori, jis pradeda to siekti arba bent jau visą laiką galvoja apie savo troškimo objektą. Taigi jums tereikia nepritarti viskam, ko jis trokšta čia ir dabar. 

Ko sau palinkėti naujaisiais metais?

„Šiais metais turėjau daug vilčių, planų, idėjų. Ruošiausi numesti svorio, pradėti sportuoti, valgyti sveikesnį maistą. Be to, tikėjausi, kad sugebėsiu darbe susitvarkyti su naujomis pareigomis, dar – planavau perskaityti po vieną knygą per mėnesį ir rudenį pradėti studijuoti savo trokštamą specialybę. O nieko iš viso to nepadariau… Na, gal tik truputį. Tai supratau, kai prisėdau pagalvoti apie šiuos metus ir norėjau apsibrėžti būsimus tikslus. Taigi šiųmečiai mano planai ir liko tik planais. Ir net nereikia kaltinti, kad prie to prisidėjo koronavirusas. Ne. Viskas – tik dėl mano pačios nedarbo: lyg ir bandžiau, ir norėjau, o vis tiek nieko neišėjo…“ – tokiais pamąstymais stovėdama prie metų sandūros slenksčio pasidalijo mūsų skaitytoja Viktorija.

Naujųjų ir senųjų metų riba dažnai tampa postūmiu imtis naujų planų. Ketiname pagaliau pradėti vystyti savo verslą, numesti svorio, pagerinti santykius šeimoje, pagilinti anglų kalbos žinias, sustiprėti fiziškai… Mes nuoširdžiai tikime, kad pasiseks, jei prisiversime žengti pirmąjį žingsnį. Tačiau po kiek laiko paaiškėja, kad tai, kas atrodė gyvenimiškai svarbu, taip ir lieka svajonėmis.

Bet tai galima ir pateisinti – visi gyvename veiklos kupiną gyvenimą: dažniausiai visą dieną dirbame, mokomės, sportuojame, lankome įvairiausius užsiėmimus, susitinkame su draugais. O kai grįžtame vakare namo, jaučiamės pavargę ir leidžiame laiką prie televizoriaus, skaitome naujienas ir domimės kitų gyvenimu socialiniuose tinkluose. Kitaip tariant, mes esame taip užsiėmę, kad neberandame laiko pasidomėti savo pačių gyvenimu. Verta prisiminti, kad jūs esate vienintelis žmogus Žemėje, kuriam tikrai rūpi jūsų gyvenimas, ir tik jūs galite jį pakreipti jums palankia linkme.

Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį, planuojant pokyčius ateinančiais metais. Kaip padaryti, kad planai neliktų vien tik planais, o metų pabaigoje galėtume „skaičiuoti viščiukus“, o ne liūdėti prie sudužusios geldos.

Moters savaitgalis Nr03
Moters savaitgalis Nr02
Moters savaitgalis Nr01
Moters savaitgalis Nr52
Moters savaitgalis Nr51
Moters savaitgalis Nr50