Moters savaitgalis Nr.22 (2021m.)

Madonna: „Tie, kurie linkėjo man pragaro, padarė mane tokia moterimi, kokia esu šiandien. Todėl esu dėkinga.“

Dainininkė, aktorė, režisierė, rašytoja, šokėja, dizainerė ir vadybininkė – būtų sunku rasti sritį, kurioje Madonnai nesisektų. Beje, popmuzikos karalienė tapo pirmąja moterimi iš muzikos uždirbusia milijardą dolerių.

Ir dabar ugninga ir maištinga Madonnos dvasia neslopsta. Septynis „Grammy“ apdovanojimus pelniusi atlikėja visai neseniai išpublikavo tris itin seksualias savo nuotraukas, kuriose vilki tik apatinius ir dėvi motociklininko kepurę. Nors savo pirmajai tatuiruotei ji ryžosi tik būdama 62 –jų. Ant riešo Madonna išsitatuiravo raides LRDMSE. Nors iš pradžių buvo spėliojama, ką reiškia toks simbolis, vėliau dainininkė atskleidė, kad tai yra jos vaikų pirmosios vardų raidės.
„Moterys buvo užguitos taip ilgai, kad jos tiki tuo, ką apie jas sako vyrai. Ir jos tiki, kad turi paremti vyrą, kad darbas būtų atliktas. Yra nemažai gerų vyrų, vertų tos paramos. Bet ne todėl, kad jie vyrai. Todėl, kad jie to verti. Kaip moterys, mes turime pradėti vertinti savo pačių ir viena kitos vertę. Ieškokite stiprių moterų ir tapkite jų draugėmis, sąjungininkėmis, mokykitės iš jų, būkite jų įkvėptos, bendradarbiaukite su jomis, paremkite, palaikykite jas, leiskite joms jus apšviesti.“ Madona.

Tikroji Barbės istorija arba lėlė, skirta suaugusiems

Visų laikų populiariausia lėlė Barbė iš pirmo žvilgsnio atrodo nekaltas žaislas. Bet tik tol, kol neįsigilini į tikrąją jos istoriją. Ar gali karui sukurtas tankas dėl reklamos tapti kasdiene transporto priemone šeimai? Regis, taip yra atsitikę šiai lėlei.

Pirmą kartą pasaulis apie Barbę išgirdo 1959 metais Niujorke vykusioje žaislų mugėje. Remiantis oficialia versija, Barbę sukūrė amerikietė Ruth Handler. Tačiau tai nėra tiesa. M.G.Lord savo knygoje „Visada Barbė. Neleistina tikros lėlės biografija“ rašo: „Tiesioginė Barbės pirmtakė buvo lėlė Lilli, žaisliukas, skirtas suaugusiems vyrams. Ji buvo sukurta pagal pokarinio bulvarinio vokiečių laikraščio komiksų personažą. Lilli pirmą kartą pasirodė 1952 m. ir iškart užsirekomendavo kaip tikra kalė. Ji dievino du dalykus – seksą ir pinigus bei nieko daugiau neveikė, tik kaitaliojo turtingus meilužius. Todėl ją pardavinėjo ne žaislų parduotuvėse, o baruose ir tabako kioskuose. Pagrindiniai Lilli pirkėjai buvo seksualinių problemų turintys biurgeriai. Šią lėlę buvo madinga dovanoti kaip juokingą dovanėlę su „mintimi“.

Vieniši ir nelaimingi. Ar įmanoma kažką padaryti?

„Nors esu dar jauna, man tik 26 metai, jaučiuosi gyvenimo užspeista į kampą. Dirbu mėgstamą darbą, finansinių problemų neturiu, netgi šiuo metu imu paskolą ir perku naują butą. Bet tai manęs neguodžia, nes esu visiškai viena. Neturiu gyvenimo draugo, su kuriuo galėčiau dalytis džiaugsmais bei rūpesčiais. Su mama ir sese sutariu blogai, mūsų bendravimą juodina sunkūs šeimos praeities įvykiai. Bendradarbiai laiko mane pernelyg arogantiška, nemalonia ir beveik nebendrauja. Turiu kelias drauges, tačiau jos verčiau renkasi laiką leisti su savo vaikinais, o ne manimi. Taigi vakarais sėdžiu namie viena ir verkiu. Nejaugi visas mano gyvenimas taip ir prabėgs? Nejaugi niekas su manimi taip ir nepanorės bendrauti?“ – savo bėdomis dalijasi mūsų skaitytoja Živilė.

 

Moters savaitgalis
moters savaitgalis
moters savaitgalis
Moters savaitgalis